Primátor Ftáčnik, Stará tržnica, súťaž ...

Autor: Alojz Hlina | 29.1.2013 o 7:37 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  1465x

Mal som pocit, že nový primátor Bratislavy naše mesto posunie o niečo ďalej ... ako jeho smutne slávny  predchodca. Avšak, zdá sa, že aj on pochopil  „bratislavskú konštantu", teda systém práce, ako sa spravuje mestský majetok.

V marci 2011 predložila jedna spoločnosť projekt na využitie Starej tržnice. Projekt bol riešený v zmysle, ktorý koniec koncov vyplýva z názvu objektu. Bol to projekt prevádzkovania Starej tržnice v zmysle zachovania účelu tržnice. Projekt zároveň rátal aj s možnosťou využiť objekt na kultúrne účely.

Spoločnosť, ktorá projekt predkladala, si dala prácu a vstúpila do konzultácií so subjektmi, ktoré sú vecne príslušné k projektu využitia priestoru ako tržnice a to potravinármi, Zväzom poľnohospodárskych družstiev,  vinárskymi spolkami a primátormi niektorých slovenských miest /tým samozrejme nechcem naznačovať, že veľvyslanci sa nemajú čo vyjadrovať k využitiu objektu Starej tržnice, i keď ... /.

Nakoľko však zo strany mesta Bratislava neprišla žiadna odozva, bol zvolený vyčkávací mód ... O to viac prekvapujú informácie, že o osude Starej tržnice je už viac menej rozhodnuté.

Samozrejme, bez súťaže.

Ba dokonca je to celé nastavené tak, že poslanci majú malú dušičku byť proti „vybranému" projektu, lebo by dostali taký spoločenský „nárez", že by to asi ťažko len tak rozchodili.

Keďže ja som duša otvorená,  z niektorých vecí sa nezbláznim a sloboda môjho názoru je mi cennejšia ako to, či budem poslancom v ďalšom volebnom období, dovolím si protestovať proti prenájmu Starej tržnice bez súťaže, a to i napriek všeobecnému nadšeniu z prezentovaného a vybratého projektu.

Priznávam, že spoločnosť, ktorá projekt predložila v roku 2011 má určitý súvis s mojou osobou. V čase predkladania som nebol poslancom a i keď ma v tomto čase viacerí upozorňovali, že týmto textom robím chybu, nehanbím sa za to, že bol tento projekt predložený a nebudem sa schovávať ... ako býva dobrým zvykom v týchto končinách.

V tomto štádiu „rozpracovanosti" prenájmu Starej tržnice vopred vybranému záujemcovi  už, zdá sa, zostáva len jediné, a to poprosiť nášho primátora, aby spoločnosti, ktorá predložila projekt a nemohla súťažiť, poslal aspoň list. Ide o elementárnu slušnosť - niekomu odpovedať. Je to znakom určitej úcty.

Predkladateľ  Bratislavu neobral ani o jednu korunu a ani o jedno euro, Bratislave nikdy neublížil, skôr pomohol. Už len kvôli tomu by mu mal primátor Ftáčnik zo slušnosti odpovedať.

V liste môže byť pokojne napísané: Dajte sa vypchať, máme lepších... Samozrejme, inými slovami. Takýto list sa len založí do spodnej zásuvky a niekedy možno pripomenie. Ak by sa medzičasom a náhodou v osude a plánoch Starej tržnice malo niečo zmeniť.

Trochu sa čudujem vybratému záujemcovi, že sa nechal zlákať na večnú hru bratislavských komunálnych politikov, ktorí si myslia, že súťaž je to, čo kedysi moderoval Martin Nikodým a potom už existuje len futbalová a hokejová súťaž, ale tá sa správne volá liga. Inú súťaž bratislavskí konšeli nepoznajú.

Predpokladanému víťazovi bude podľa mňa menej chutiť víťazstvo, pokiaľ vyhrá takto „férovo". Alebo možno nie. Neviem.

Nie je problém prehrať. Problém je , keď Vám nedovolia súťažiť.

Chcem žiť v krajine, v ktorej najlepší vyhrávajú. A tí, čo nevyhrajú, budú mať možnosť súťažiť v niečom inom, resp. znova. A to, kto je najlepší, sa rozhodne vo férovej súťaži.  A samozrejme, slabým a nemohúcim dobrá spoločnosť pomôže.

Raz chcem žiť v takej krajine.

Trochu sa čudujem Aliancii Stará tržnica. Podľa mňa,  projekt majú dobre spracovaný a ak by bola súťaž férová, boli by vážnym adeptom na víťaza. Takto však využívaním systému práce pomocou „bratislavskej konštanty" ako spravovať obecný majetok ostane na konci toho príbehu taká trpká chuť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?