Minister T. Borec a exekútori

Autor: Alojz Hlina | 28.2.2013 o 10:34 | (upravené 28.2.2013 o 10:42) Karma článku: 14,59 | Prečítané:  1050x

Spolu s mojimi poslaneckými  kolegami J. Figeľom a P.Zajacom sme 27. februára poslali Ministrovi spravodlivosti T. Borecovi výzvu, aby prehodnotil  výšku exekútorských poplatkov vo vybraných prípadoch. Odpoveď prišla veľmi rýchlo. To je však jediné pozitívne.

Samotná odpoveď je zlá. Veľmi zlá. Odpoveď sa nesie presne v duchu systému práce, ktorý často využíva naša vládna strana.

Maturant sa naučil len jedinú otázku - otázku Lev Nikolajevič Tolstoj.  Keď si počas maturitnej skúšky vytiahol Dostojevského, odpovedal: „... čo Dostojevský, ale L.N.Tolstoj ..."

Našej vlády sa môžete spýtať čo len chcete, aj tak Vám odpovie:

Čo my? Ale minulá vláda ...

Neviem, dokedy s týmto systémom vydržia. Uvidíme...

Minister T. Borec  odpovedá /povedané zjednodušene/:

1./     Čo my? Ale Vy ...

2./     Pripravujeme v dohľadnom čase ...

/neviem, či existuje judikát toho, čo je dohľadný čas, keďže je situácia naozaj kritická, ak nechápe pod pojmom dohľadný čas mesiac, tak je to neskoro/

3./       Spomína právo na odmenu za vykonanú prácu, čo v preklade znamená, že exekútori zalobovali.

Je legitímne, ak strana SMER háji práva exekútorov na odmenu, ale treba to hlasno priznať. SMER nech si dá natlačiť plagátiky: SMER podporuje práva exekútorov na odmenu. A nech zaúkoluje niekoľko poslancov, aby tieto letáčiky rozdávali v centrách slovenských miest.

Nikto predsa toto právo nespochybňuje. Bola len navrhnutá úprava vo vybraných prípadoch. Ak by sa takéto opatrenie prijalo, určite to z exekútorov neurobí sociálne prípady. Problém s exekúciami  je na Slovensku obrovský a minister Borec to vie. Preto nechápem, prečo si nechal napísať odpoveď cez stranícku kopírku.

V prípade, že Minister spravodlivosti SR nebude špecifikovať, čo je dohľadný čas a čo je primeraná odmena, tak potom, žiaľ, budeme musieť dať natlačiť tie letáky my a zároveň pomôžeme ľuďom, ktorí majú svoje príbehy o tom, ako ich exekúcia pritlačila k zemi, aby to prišli povedať ministrovi priamo pred jeho úrad.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?