Prečo P. Šťastný zatiaľ nemôže byť môj prezident?

Autor: Alojz Hlina | 6.3.2013 o 9:24 | (upravené 6.3.2013 o 9:42) Karma článku: 11,82 | Prečítané:  2646x

Zachytil som, že P. Šťastný zvažuje kandidatúru na prezidenta našej krajiny. Považujem za dôležité a férové pána Šťastného ešte pred jeho ohlásením kandidatúry upozorniť, prečo mám k jeho kandidatúre  negatívny postoj /zatiaľ/.

Mám na to veľmi silný dôvod.

P. Šťastný je poslanec Európskeho parlamentu a ako poslanec Európskeho parlamentu zastupuje záujmy občanov krajiny, za ktorú kandidoval. P. Šťastný to v jednom prípade neurobil.

V roku 2011 som symbolicky protestoval proti „maďarskému kobercu" v Bruseli. To, ako sa tam ku mne a mojej manželke správali, som písal v inom texte. Rada Európskej únie nakoniec sama uznala, že pochybila a ospravedlnili sa mi. Zaujímavé však je, že ani jeden z našich europoslancov sa o náš prípad nezaujímal. Ale absolútne nezaujímal. A už vôbec nie v tom, že by nám ponúkol pomoc.

Ak niekto berie cca pól milióna starých slovenských korún mesačne za to, že zastupuje svojich občanov v europarlamente, tak keď sa k jeho občanom správajú zle a hrubo, porušujú ich ľudské práva dokonca priamo v budove Rady EÚ, je jeho „psou" povinnosťou zaujímať sa o ich prípad.

A to už nehovorím, že by to mal hlavne cítiť sám v sebe, že sa musí zastať svojich občanov.

Pán Šťastný sa o nás nezaujímal a rovnako ani nikto z našich súčasných europoslancov.

Pán Šťastný, ďakujem za všetko, čo ste pre slovenský hokej urobili a zdá sa, že ste rovný chlap. Žiaľ, nemôžete byť mojim prezidentom, kým sa k tejto záležitosti, ktorá Vás z nejakých dôvodov, diplomaticky povedané, obišla nevyjadríte minimálne v rozsahu, že sa za nečinnosť ospravedlníte aspoň mojej manželke.

Rovnako upozorňujem ostatných našich dosluhujúcich europoslancov, že v prípade, ak by v sebe ešte nabrali tú trúfalosť a rozhodli sa kandidovať na nejakú verejnú funkciu platí to isté, čo v prípade pána Šťastného.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Pánik potvrdil skvelú formu

Útočník získal v posledných šiestich zápasoch deväť bodov za päť gólov a štyri prihrávky.

EKONOMIKA

Ľudia ju zbierajú pri lese, jej pestovanie podporí štát

Štát chce podporiť ovocie, ktoré na Slovensku pestuje len zopár ľudí.

DOMOV

SaS sa vzďaľuje liberalizmu, odchodom Mihála stráca výhodu

Mnohé výrazné osobnosti už v SaS chýbajú.


Už ste čítali?