Parlament odhlasoval, že nebude hlasovať

Autor: Alojz Hlina | 24.3.2013 o 12:09 | (upravené 24.3.2013 o 12:42) Karma článku: 18,93 | Prečítané:  1021x

V slovenskom parlamente sa dejú totálne absurdnosti. Parlamenty vznikli na to, aby sa v nich prejednávali zákony a následne sa o nich hlasovalo. To je vcelku jednoduchý princíp. Slovenský parlament to nechápe. Možno je to preto, že my sme parlament dostali do skoro „zadarmo" a absolútne si nevážime parlamentné princípy.

Na to, aby v iných krajinách boli parlamentné demokracie, pretiekli potoky krvi. Našim poslancom sa do týchto ustanovizní už ani nechce chodiť.

Slovenský parlament bude výnimočne rokovať aj v pondelok. A dôvod? Vcelku prízemný, koniec koncov, ako veľa vecí v tejto krajine. Dôvodom je záujem čo najskôr ukončiť celú schôdzu a utekať domov pripraviť sa na veľkonočné sviatky. Optimisti odhadujú, že schôdza by mohla byť ukončená už v utorok, pesimisti to odhadujú na stredu.

To je celé.

Na poslaneckom grémiu bolo dohodnuté, že hlasovanie bude v pondelok zrušené. Dôvod je opätovne prízemný, ba priam úbohý. Ak je zrušené hlasovanie, je to vlastne odkaz poslancom: ... nemusíte prísť do pléna a máte predĺžený víkend ... .

V piatok som dal procedurálny návrh, aby na pondelkovom rokovaní bolo hlasovanie, lebo neexistuje žiaden, ani najmenší dôvod, prečo by malo byť hlasovanie zrušené, v prípade, ak za dôvod nechceme považovať tú úbohosť, že poslancom sa nechce zúčastniť schôdze a účasť v pléne.

Predseda NR SR P. Paška ma po procedurálnom návrhu začal poúčať, že parlament prijíma rozhodnutia väčšiny, ako keby som to nevedel. Po mojej námietke, že rozhodnutie neprijala parlamentná väčšina, ale grémium, dal o mojom návrhu hlasovať.

Návrh neprešiel.

Ja to rešpektujem, ale dovoľte povedať: Krajina je v rozvrate. Ľudia žijú v chudobe. Niekde nemajú čo jesť, exekúcie sú "segmentom trhového hospodárstva" s najväčším rastom. Na východe Slovenska je niekde stredovek, ale poslanci parlamentu hlasujú o takej úbohosti, že kvôli sebe nebudú hlasovať v pondelok.

Povedzte, existuje krajší príklad na modelovanie toho, ako niektorým poslancom záleží na ľuďoch tejto krajiny a ako im záleží na vlastnom komforte?

Urážame myšlienku parlamentarizmu a táto úbohosť je toho dôkazom. Dať hlasovať o tom, že nebudeme hlasovať je absurdné. Ale odhlasovať, že nebudeme hlasovať a dôvodom je to, že sa niektorým poslancom nechce do pléna, je ÚBOHÉ.

Slovenský parlament 2013

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?