Predseda parlamentu sa dal na reklamu

Autor: Alojz Hlina | 25.3.2013 o 13:58 | (upravené 25.3.2013 o 14:07) Karma článku: 14,57 | Prečítané:  1948x

Predseda slovenského parlamentu sa dal na reklamu. Informácia o účinkovaní P. Pašku v reklame ma zaujala. Dal som si tú prácu a pozrel som si cielene v piatok 22.3.2013 správy na TA3, kde sa mala reklama objaviť a aj sa objavila.

Samozrejme, je to čistá reklama. Vysvetlenie o akejsi upútavke je čisto absurdné, ale to ma už v tejto krajine neprekvapuje a neprekvapí ma ani to, keď poslanci SMER-u na výbore pri prerokovávaní podnetu O. Dostála po zodpovednom zvážení usúdia, že sa jedná o upútavku a všetko je v poriadku. Nebudem nateraz hodnotiť, nakoľko je vhodné objaviť sa v údajnej „programovej upútavke" aj s ďalšími top hviezdami nášho spoločenského neba.

Chcem upozorniť na inú skutočnosť.

Okamžite po vstupe predsedu slovenského parlamentu nasledovala reklama na úžerníkov. Reklama na čistých úžerníkov. Reklama na firmu, ktorá Vám cez SMS požičia napr. 100 EUR na 15 dní a viete s akým úrokom? S úrokom 1% denne. Koľko ľudí priviedli do nešťastia takéto spoločnosti? Koľkým ľuďom na Slovensku už zničili život? Je to mimoriadne krutý biznis a je všeobecne známe, že aj niektorí poslanci SMER-u majú v tomto biznise namočený svoj nos.

Pýtam sa: náhoda?

Je len náhoda, že predskokana na reklamu na úžerníkov robí predseda parlamentu alebo je to zámer. Nezvýši prestrih a záber predsedu parlamentu pred reklamou tejto spoločnosti dôveryhodnosť z titulu jeho funkcie a pozície?

Desiatky tisíc ľudí boli ožobračené rôznymi nebankovkami. Politici tejto krajiny vedeli, že je to podvod, ale neupozornili svojich občanov. Teraz idú dokonca nepriamo zvyšovať kredibilitu takýmto úžerníckym spoločnostiam? Alebo je to čistá náhoda?

Prehlasujem, že minimálne toľko krát, koľko krát sa P.Paška objaví/ objavil v programovej upútavke TV vystúpim ja v rozprave s varovaním pre občanov tejto krajiny pred rôznymi „pôžičkovými" spoločnosťami. Minimálne jeden krát denne takéto varovanie na pôde parlamentu zaznie. Budem varovať občanov pred činnosťou úžerníkov, ktorí zneužívajú zlú finančnú situáciu a popíšem, ako fungujú.

Považujem to za svoju občiansku povinnosť.

Nemám možnosti, aby som takéto varovanie adresoval občanom cez vplyvné médiá. Ale keď už ma zvolili do parlamentu, tak využijem prenosy z parlamentu na to, aby som  aspoň tých, ktorí ich sledujú varoval. Dôrazne varoval.

Obzvlášť, keď predseda parlamentu robí „programové upútavky" a po jeho upútaní nasleduje reklama čistých úžerníkov ...

Je mi z toho zle.

nrsr.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?