Premiér R. Fico prekročil svoje právomoci

Autor: Alojz Hlina | 28.3.2013 o 18:49 | (upravené 28.3.2013 o 18:56) Karma článku: 19,58 | Prečítané:  2583x

Memorandum o porozumení je neplatné a premiér R. Fico prekročil svoje právomoci. Premiér R. Fico podpísal dňa 26.3.2013 Memorandum o porozumení medzi SR a spoločnosťou US Steel /ďalej len MOP/. Uvedené Memorandum nie je platné a premiér Fico prekročil svoju právomoc, ktorou disponuje v zmysle Ústavy SR.

MOP sa Slovenská republika zastúpená Úradom vlády SR, Ministerstvom financií, hospodárstva a životného prostredia SR zaviazala k niečomu, na čo nemá oprávnenie.

Memorandum obsahuje záväzok, že najneskôr do 1.1.2014 Slovenská republika musí novelizovať Zákon o obnoviteľných zdrojoch energie a ďalej je v MOP uvedený presný spôsob, ako bude príslušný zákon novelizovaný.

Prijímať zákony v našej krajine môže iba Národná Rada SR, avšak ani NR SR by sa nemohla podpísať pod takýto záväzok, nakoľko zákony sa prijímajú v pléne na základe hlasovania a slobodnej vôle poslancov. Okrem toho, že MOP je neplatné, je aj výrazom absolútnej neúcty k princípom parlamentnej demokracie.

Vládna strana SMER síce disponuje v pléne NR SR 83-mi hlasmi v mnohých prípadoch v podobe hlasovacích strojov, ale to ešte neznamená, že na Slovensku nemáme parlament.

Oznamujem premiérovi R. Ficovi, že Slovenská Republika má svoj parlament - Národnú radu SR, v ktorej sa prijímajú zákony a sídli hneď vedľa bratislavského hradu.

Vláda, teoreticky, mohla podpísať MOP s textom, že vynaloží úsilie, aby poslanci v NR SR prijali požadované zmeny zákona, avšak určite nebola oprávnená podpísať, že sa zaväzuje tieto zmeny splniť.

Som poslancom NR SR a dôrazne protestujem, aby niekto disponoval právomocou, ktorá mu neprináleží.

Zákonodarnú moc v tejto krajine má iba a iba Národná rada Slovenskej republiky.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?