Slovensko je exekútorsky štát

Autor: Alojz Hlina | 6.4.2013 o 17:47 | Karma článku: 19,80 | Prečítané:  6593x

Slovensko má 320 exekútorov. Česká republika len 140. Niekde sa stala chyba.  „Soudruzi někde udělali chybu...". A nielen súdruhovia. Existuje rukolapnejší dôkaz toho, že sa stala chyba ako to, že krajina ktorá má o polovicu menej obyvateľov ako susedná krajina má raz toľko exekútorov?

Údajne je na Slovensku vedených viac ako milión exekučných konaní. Štát vydal svojich občanov do rúk úžerníkov a exekútorov. Požičiate si 500 EUR a prídete o byt. Poplatky, ktoré si účtuje exekútor, sú často krát niekoľkonásobne vyššie ako samotná vymáhaná suma.

Neverím, že existuje v civilizovanej Európe štát, ktorý by takto nastavil svoje zákony a nechal takto ničiť životy svojich občanov.

Zákony mení parlament. V parlamente má v súčasnosti väčšinu SMER. Ja na to môžem len upozorňovať a budem robiť, čo sa bude dať. Ale moc v rukách má SMER. Na ňom záleží, či Slovensko ostane exekútorskou krajinou. Krajinou, v ktorej štát vydal svojich zväčša odkázaných občanov do rúk exekútorov a úžerníckych firiem bez dostatočnej ochrany.

Firmy, ktoré ponúkajú pôžičky s úrokom viac ako 1% denne inzerujú na serióznom spravodajskom televíznom kanále. Dokonca predskokana im robil predseda parlamentu P. Paška. Takéto „firmy" chcú, aby ste sa s platbou omeškali, lebo potom nastane peklo a kvôli požičaným 100 EUR si zničíte život.

Úžernícke spoločnosti takéhoto druhu tvoria v iných krajinách mafiánske štruktúry v hlbokom podsvetí, u nás sa tešia legálnemu „podnikaniu".

Som zvedavý, ako SMER bude ďalej rozprávať o sociálnom štáte v takomto exekučno-úžerníckom prostredí.

O exekútoroch som rozprával aj v parlamente.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?