Prvé varovanie pred úžerníkmi

Autor: Alojz Hlina | 8.4.2013 o 10:08 | (upravené 8.4.2013 o 10:14) Karma článku: 13,55 | Prečítané:  1480x

Na minulom zasadnutí parlamentu som si plnil svoju poslaneckú povinnosť a chránil som práva občanov. Chránil v rámci mojich možností /ktoré však u skutočne opozičného poslanca netreba preceňovať/ a to tak, že som niekoľkokrát vystúpil v pléne s varovaním občanov pred pôsobením úžerníckych spoločností.  

Moje prvé varovanie v parlamente pred úžerníkmi dopadlo veľmi zaujímavo. Predsedajúca pani J. Laššáková mi najskôr dala vypnúť zvuk a neskôr aj obraz, t.j. ľudia, ktorí pozerali vysielanie NR SR mali na obrazovke oznam o prestávke a ja som zatiaľ varoval pred úžerníkmi našich občanov.

Aj také sú podoby dnešných dní. Už len pripomínam, že v deň, keď ma „vypli"  sme si pripomínali 25-te výročie sviečkovej manifestácie. Nuž, povedzte, existuje krajší spôsob ako si takúto udalosť pripomenúť?

Na druhý deň som vedenie parlamentu upozornil, že ak ma opätovne vypnú, nech aspoň ľuďom pustia Angeliku. Moje ďalšie varovania už prerušené neboli.

Moje vystúpenie je v priloženom videu, v ktorom som v zásade povedal nasledovné:

Parlament vydal občanov našej krajiny do rúk úžerníkov. Neverím, že existuje v Európe krajina, ktorá by takto vydala svojich občanov do rúk úžerníkov.

Požičiate si 100 EUR a zničíte si život.

Ako je možné, že u nás legálne pracujú firmy, ktoré Vám požičajú 100 EUR na 15 dní a po 15-tich dňoch od Vás chcú 116,80 ? To je viac ako 1% denne a ak sa omeškáte, začne Vám peklo.

Tieto firmy chcú, aby ste sa omeškali, lebo parlament im zákonmi nastavil systém tak, že v takom prípade od ľudí „vytlčú" rádovo viac ako si požičali. Podobné firmy sú v normálnych krajinách zakopané hlboko v podzemí a fungujú ako mafiánske štruktúry. U nás legálne podnikajú a inzerujú v serióznych televíznych kanáloch.

Ak niekto požičiava peniaze - podniká. Ak podniká - berie na seba riziko.

Nerozumiem, prečo náš parlament v prípade úžerníkov základnú zásadu podnikania, a to tú, že môžete aj nezarobiť resp. môžete aj prerobiť, poprel a systém nastavil tak, že výnosy sú niekoľko násobne vyššie ako investícia. A to najmä, keď sa omeškáte.

Čo sme to tým našim ľuďom urobili? Sme bezcitní a krutí, ak sa to nezmení.

Je to čisté chrapúnstvo. Úžernícky biznis je krutý biznis, ale mimoriadne výnosný. Možno aj preto sa mu niektorí sociálni poslanci SMER-u, ale i exekutívni nominanti SMER-u svedomite venujú.

Čo s tým?

Parlament musí začať chrániť svojich občanov. Žiaľ, väčšinu poslancov to vôbec nezaujíma. Preto odkazujem ľuďom:

Budete sa musieť ozvať, protestovať, búriť sa. Máte na to plné právo, lebo to, čo Vám urobil tento parlament, je v iných slušných krajinách nepredstaviteľné.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?