Polícia sponzoruje súkromné PR aktivity

Autor: Alojz Hlina | 9.4.2013 o 8:53 | Karma článku: 17,02 | Prečítané:  1604x

Dňa  8.4.2013 prebehla v Bratislave súkromná PR aktivita v podobe hľadania kúskov sochy Márie Terézie na dne Dunaja. Celá táto aktivita by ma nechala úplne chladným, ak by nedošlo k zneužitiu polície.    

„Pátraciu" akciu organizoval Bratislavský okrášľovací spolok /BOS/. Bratislavský okrášľovací spolok je hračkou v rukách našich slovenských oligarchov z J&T. Tento spolok okrášľuje Bratislavu napríklad takou skvostnou aktivitou ako je Tatranský parčík pri River parku.

Ako podpredseda Výboru pre obranu a bezpečnosť dôrazne protestujem proti tomu, aby sa polícia podieľala na PR aktivitách súkromných spolkov a spoločností. Nevidím najmenší dôvod, prečo by mala polícia poskytovať bezplatne dva svoje člny na podobné aktivity.

Riečna polícia má peniaze zo štátneho rozpočtu na svoju činnosť v zmysle zákona a nie na to, aby sa za verejné zdroje podieľala na aktivitách súkromných spolkov a spoločností.

V prípade, že nastanú na Dunaji nejaké havarijné situácie, ohrozenie ľudských životov alebo bude dochádzať k páchaniu trestnej činnosti, vtedy je potrebný zásah riečnej polície. Dúfam, že polícia nebude po tom, čo sponzorovala „pátranie" pre BOS vyplakávať, že nemá na benzín do člnov, keď bude treba zachraňovať životy.

Pýtam sa kompetentných: Ak bude nejaký iný spolok chcieť hľadať na dne Dunaja rímske helmy, avarské štíty, staromaďarské šípy, slovanské meče, templárske peniaze, turecké šable, nemecké pištole, ruské samopaly, polícia im rovnako poskytne zadarmo svoje dva člny?

Ak chce niekto preskúmať dno Dunaja, nech sa páči. Prečo nie? Nech si vybaví všetky povolenia a nech skúma od rána do večera.

Existujú desiatky súkromných motorových člnov, ktoré môžu tú krabičku /sonar/ po Dunaji voziť hore - dole za svoje. Určite nejaké člny majú aj chlapci z J&T a ak nie oni, tak určite niekto vplyvný z jaroveckých hausbótových Benátok.

Prečo boli zneužité policajné člny?

Na Výbore pre obranu a bezpečnosť budem žiadať predložiť informáciu, akou sumou uvedená PR aktivita zaťažila rozpočet polície a navrhnem, aby táto suma bola zodpovedným zosobnená.

Slovenská polícia si niekde plní svoje povinnosti, niekde neplní. Niekde to nezvládne /o tom ešte bude reč/. A zdá sa, že polícia dostáva nové úlohy, o ktorých som ani netušil a to asistovať pri PR aktivitách súkromných firiem a spolkov.

S tým, žiaľ, nemôžem súhlasiť. I keď si niekto myslí, že je to v poriadku.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?