Pracuje slovenská polícia pod cudzou vlajkou?

Autor: Alojz Hlina | 22.4.2013 o 9:43 | (upravené 22.4.2013 o 10:06) Karma článku: 11,31 | Prečítané:  1381x

Slovensko je  zvláštna krajina. Žije v nej množstvo občanov, ktorých vrchnosť kruto derie na dereši, ale oni sa cez slzy usmievajú a kričia ešte. Ešte ... Slovenská polícia bola zneužitá na súkromnú PR akciu a  stanovisko policajnej hovorkyne pani D. Baloghovej, ktoré odznelo v médiách na tom nič nezmenilo.

Samotné stanovisko je /a to musím byť mimoriadne diplomatický/ veľmi nešťastne formulované. Neviem, kto ho pripravoval a schválil, ale formuloval ho veľmi zle. Avšak v kontexte toho, čo je písané na začiatku, prevažná väčšina ľudí, ktorí stanovisko polície zaregistrovali, sa s odpoveďou uspokojila.

Problémom ostáva, že po takejto odpovedi musí byť občianska spoločnosť naozaj v strehu, lebo skutočne došlo k zneužitie polície.

Bratislavský okrášľovací spolok si vymyslel svoju PR aktivitu. Na to, aby to však malo vizuálnu atraktivitu, potreboval čosi viac ako len obyčajný čln, na ktorom by bol sonar. Na vizuálnu atraktivitu sa dobre hodí riečna polícia. Preto sa do scenára vložila. Nakoľko žijeme v dobe arogantnej moci, niekto v policajnom zbore dostal príkaz: „ Dajte im, čo chcú...".

Predpokladám, že neexistuje žiadna písomná žiadosť o poskytnutie člnov, ktorá by prešla podateľňou. Preto sa zvolila alternatíva, že poslaná bola mailom. Zaujímavé, že polícia inokedy tak útlocitne  trvá na formálnych náležitostiach, v tomto prípade však vyhovie mailovej požiadavke.

I keď virtuálny priestor umožňuje viaceré „zásahy" a „korekcie" v čase a v priestore, aj tak by ma zaujímalo, v akom čase táto mailová žiadosť prišla a komu bola vlastne adresovaná.

Polícia teda konala na základe mailovej žiadosti. Následne vysvetľuje, prečo tak konala: Situáciu údajne využila aj na monitorovanie dna rieky Dunaj lepším sonarom, ako má k dispozícii polícia. Potom je na mieste otázka, aký má sonar polícia?

Aký sonar ma polícia, ak sonar Humminbird 1197c je lepší, ako ten ich? Ak sonar Humminbird 1197c je lepší a stojí cca 2000 EUR, koľko stál našu políciu ich sonar a v čom je horší?

Zároveň bolo v stanovisku uvedené, že stačí napísať žiadosť na políciu /postačuje mailom/, v ktorej žiadate policajné člny a policajtov, nakoľko ste sa rozhodli niečo hľadať, polícia Vám vyhovie. Takže ak budete chcieť hľadať Atlantídu na Šírave, stačí poslať mailom žiadosť na políciu? Polícia Vám dodá člny, policajtov a benzín? Vy si požičiate sonar. Zavoláte novinárov a pátranie môže začať.

Ešte sa zjaví niekto, kto bude chcieť hľadať Pribinov meč v rieke Nitra a ak by mu náhodou polícia načas nevyhovela, tak z toho bude ešte iný konflikt..., však to poznáte, Honvédov naša polícia hľadať môže, ale Pribinov meč už nie?

Polícia  údajne nevynaložila žiadne mimoriadne náklady, nič ju to nestálo a robila si len svoju prácu. Teda niečo v tom zmysle, že by hliadkovala tak či tak. To je skoro, ako keby niekto v policajnom vrtuľníku prevážal hostí z luxusných tatranských hotelov a ak by sa niekto začudoval, odpoveď by znela: Vrtuľník tak či tak musí nalietať určitý počet hodín a pilot musí trénovať aj v horských podmienkach.

To najlepšie na záver.

Pri pátraní bola na člne slovenskej polície umiestnená vlajka Bratislavského okrášľovacieho spolku. Máme teda čakať , že aj policajne autá začnú chodiť s reklamou na Tesco alebo bratislavskí policajti budú mať na autách vlajku Slovana  a trnavskí Spartaka?

Určite budem na Výbore pre obranu a bezpečnosť žiadať iné „vysvetlenie" k celej záležitosti. To doterajšie  považujem  za nešťastné a budem veriť, že hovorkyňa pani D. Baloghova „nie celkom správne" vyjadrila stanovisko polície k celej záležitosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?