Vedia veľvyslanci, čo podporili v prípade Starej tržnice?

Autor: Alojz Hlina | 2.5.2013 o 9:57 | Karma článku: 10,74 | Prečítané:  1499x

Pri prezentovaní projektu združenia Aliancia Stará tržnica sa argumentovalo aj s tým, že projekt združenia podporuje 18 veľvyslanectiev.   Bolo to napríklad publikované aj v nasledovnom článku SME:TU

Ak je to pravdou, je potom na mieste otázka pre ambasády, ktoré tento projekt podporili, pýtať sa, či sú spokojné s výsledkom. Viete, aký je výsledok?

Výsledok je nasledovný:

Poslanci Mesta Bratislava odsúhlasili prenájom objektu Starej tržnice na obdobie 15-tich rokov bez akejkoľvek súťaže za sumu 1 EUR ročne pre novovzniknuté združenie Aliancia Stará tržnica, ktoré predložilo skopírovaný projekt inej spoločnosti.

Sú veľvyslanectvá spokojné s takýmto výsledkom?

Dám si tú prácu a budem sa niektorých predstaviteľov ambasád na to pýtať.

Ďalej bude zaujímavé zistiť to, či sú spokojné aj s tým, že projekt, ktorý údajne podporili, má v dozornej rade človeka, ktorý prezentuje fašistické názory. V slušných krajinách by mal takýto človek „paragraf", no u nás je členom kultúrnej komisie Hlavného mesta SR a dozerá na projekt tešiaci sa podpore 18-tich veľvyslanectiev.

Vedia veľvyslanectvá, že človeka s fašistickými názormi nominoval do dozornej rady predseda najsilnejšieho poslaneckého klubu v Bratislave - pán I. Nesrovnal, ktorý okrem tejto cynickej nominácie zahviezdil aj pri argumentácii, prečo nie je potrebná verejná súťaž na prenájom objektu Starej tržnice a prečo sa má objekt bez súťaže prenajať Aliancii Stará tržnica, citujem: „Aká súťaž? Na čo súťaž? Oni sú elita!"

Existuje v modernej Európe krajina, v ktorej verejne činná osoba verejne vyhlási, že súťažiť o mestský majetok netreba, lebo záujemcovia sú elita?

Ozaj som zvedavý na ich vyjadrenia.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?