Bratislavskí frajeri dostali papuče

Autor: Alojz Hlina | 14.5.2013 o 11:24 | Karma článku: 18,81 | Prečítané:  5290x

Rozčuľujú ma arogantní frajeri na autách so špeciálnymi ŠPZ, ktorí parkujú tam, kde si zmyslia. Niekedy mám pocit, že títo šoféri chodia na inú autoškolu. Na takú, kde učia iné dopravné značky, V tejto autoškole pre frajerov neexistuje značka Zákaz zastavenia, resp. túto značku učitelia v autoškole vysvetľujú svojim horlivým žiakom ako značku Parkovanie vyhradené. Pre nich samozrejme.  

V Bratislave, v hornej časti Nám. SNP zvyknú stávať autá šoférov, pre ktorých platia iné pravidlá ako pre bežného občana. Hrozne ma to irituje, keď vidím na chodníku pri veľkom Baťovi nastavané silné autá, v mnohých prípadoch so špeciálnymi číslami a tmavými sklami.

V zmysle zásady veľká kopa  pýta viac tak množstvo aut s výsadou stáť tam, kde iný môže len pešo prejsť narastá. Obzvlášť kritická situácia je tam v piatok večer.

Minulý piatok /10.5.2013/ vo večerných hodinách mali frajeri smolu. Službu mali policajti, ktorí si robili svoju prácu.

Musím oceniť, že v piatok večer sa neohrozeným frajerom, ktorí určite niekoho poznajú a ten pozná ešte niekoho a z toho usudzujú, že môžu stáť svojim veľkým autom na chodníku, rozdávali papuče. Službukonajúci policajti sa nemaznali s nikým a rad za radom spolu s mestskými policajtmi dávali papuče aj „frajerom".

Ozaj oceňujem. Toto sú policajti, ktorí si zaslúžia rešpekt. Vidia, že niekto zle stojí, tak to riešia. I keď je jasné, že „frajeri" im budú mávať pred nosom číslami, ktoré majú v telefónoch. Som rád, že existujú i takí policajti, ktorí si robia zodpovedne svoju prácu.

Žiaľ, žijeme v dobe, kedy to, čo by malo byť normálne, je potrebné oceniť. Službukonajúci policajti v piatok večer robili svoju prácu svedomito a poctivo a patrí im za to pochvala. Verím, že si i ostatní z nich zoberú príklad a „frajerom" dohovoria a ukážu, že pravidlá platia pre všetkých.

P.S.: O tom, čo som v piatok videl, budem oficiálne informovať predstaviteľov policajného zboru na našom Výbore pre obranu a bezpečnosť a som rád, že tento krát to bude v pozitívnom zmysle.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?