Tajná záhrada v parlamente

Autor: Alojz Hlina | 9.6.2013 o 13:25 | (upravené 9.6.2013 o 13:36) Karma článku: 18,15 | Prečítané:  2272x

Málokto vie, že k areálu NR SR patrí naozaj prekrásna záhrada. Miesto, na ktorom by v iných krajinách robili svoje brífingy prezidenti. Biely dom by nám ju mohol závidieť, keby ...

Keď som ju objavil, povedal som si, to je to naozaj krásne miesto. Miesto, na ktorom sa dá relaxovať, ale aj miesto, na ktorom sa dá urobiť brífing. Oznámil som, že to  plánujem a čo sa nestalo, dvere vedúce k záhrade, ktoré boli dlhoročne otvorené / a cestička za nimi slúžila ako fajčiareň/ sa po ohlásení môjho zámeru uzavreli a súhlas k otvoreniu dáva samotný kancelár.

Záhrada je momentálne mimoriadne zanedbaná. Je to hanba a zároveň taký čisto „náš" prístup. Lebo tam kde je vidno, okolie upravujeme, ale tam kde oko verejnosti nevidí, to vyzerá spustnuto, ako to i dokazujú fotografie.

Je to buranské. Neverím, že existuje v niektorej inej slušnej krajine parlamentná záhrada, ktorá by bola takto spustnutá. Navyše som sa dočítal, že NR SR zaplatila cca 11 000 EUR firme poslankyne SMER-u za úpravu zelene v parlamente.

Je to trapas. Otázka stojí, aký veľký. Sú nasledovné dve možnosti:

a/ Firma vyfakturovala úpravu zelene aj v tajnej parlamentnej záhrade,  keďže NR SR ani poriadne nevie,  že  ju  má a vôbec nekontrolujú, ako boli vykonané práce, tak NR SR preplatila úpravu zelene aj v parlamentnej záhrade, i keď tam nebola vôbec vykonaná. Takáto skutočnosť by mala viac ako morálnu rovinu.

B/  NR SR si neobjednala /veď načo?/ úpravu tajnej parlamentnej záhrady a fakturácia bola za práce mimo tejto plochy. Takáto skutočnosť má len „buranskú" rovinu.

Naozaj je to nepredstaviteľné, aby záhrada v parlamente vyzerala tak, ako vyzerá. To, že naši vrcholní predstavitelia „neobjavili" význam a krásu tejto záhrady a nerobia v nej svoje oficiálne brífingy, nekomentujem. Je to vecou vkusu.

Ja v nej brífing určite urobím, aj keby som mal tú záhradu pokosiť sám. Koniec koncov, som mal na strednej škole z kosenia s kosou známku 1-.

za.jpg

zb.jpg

 

zc.jpgzd.jpg

ze.jpg

zf.jpg

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?