R. Fico a Afganistan

Autor: Alojz Hlina | 10.7.2013 o 12:33 | Karma článku: 16,15 | Prečítané:  3111x

Najskôr vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým a želám skoré uzdravenie zraneným. Náš premiér sa rozhodol cestovať do Afganistanu. Ja toto jeho rozhodnutie nebudem komentovať, keď už tam však bude, tak sa môže s kompetentnými porozprávať, či sa urobilo všetko čo sa mohlo, aby takáto tragédia nenastala.  

Teroristický čin afganského vojaka mohol byť čistý skrat človeka bez akejkoľvek šance ho predvídať, ale mohol byť aj konaním, ktoré „ušlo"  spravodajskej pozornosti kompetentných.

Lebo ak nad hlavami našich vojakov v strážnej veži je ozbrojený terorista maskovaný armádnou uniformou, niekde sa stala chyba. Otázka stojí, ktorá strana  má koľko zodpovednosti za takúto chybu.

Ak sa niekedy niekto zamýšľal nad tým, čo asi robí taká Vojenská spravodajská služba, tak potom jedna z jej úloh je aj to, aby spravodajsky pokrývali možné riziká incidentov, ktoré sa stali našim vojakom.

Slovenská verejnosť má aktuálne skôr dojem, že naši vojenskí tajní sa venujú svojej bytovej otázke a exotickým výletom. Preto je dôležité zistiť, či stav, v akom sa naše Vojenské spravodajstvo nachádza, sa čiastočne „nepodpísal" aj pod incident v Afganistane.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade stále pracujú.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.


Už ste čítali?