Kofola pre Malacky

Autor: Alojz Hlina | 5.8.2013 o 9:25 | (upravené 5.8.2013 o 9:35) Karma článku: 10,30 | Prečítané:  2502x

Prišiel čas vyhodnotiť akciu Kofola pre Malacky. Veľmi sa mi do toho nechce. Dopadlo to, ako dopadlo. Slovensko je ozaj zvláštna krajina. Keď padli Vysoké Tatry po kalamite, mám pocit, že Česi a Maďari vybrali na zbierkach viac ako my. Poznajúc realitu, bol som pripravený na akýkoľvek výsledok.

Keďže na Slovensku Vám aj chorobu závidia, resp. pracuje sa tu systémom „žiaden dobrý skutok nesmie ostať nepotrestaný", dali sme ozaj záležať aj na tom, aby nás voľakto neobvinil, že sme niečo spreneverili. Aplikovali sme transparentný systém, ktorý v zásade eliminuje možnosť manipulácie a dá sa do budúcnosti použiť i pri iných príležitostiach. Odporúčam. Skôr, ako vysvetlím, aký to bol systém, dovoľte napísať, prečo vlastne akcia Kofola pre Malacky vznikla a čo bolo jej zmyslom.

Zmyslom akcie Kofola pre Malacky bolo zozbierať časť finančných prostriedkov na riešenie problému na Družstevnej ulici v Malackách. Vzhľadom na stav, v akom je celá situácia, je riešením situácie len odsťahovanie rodín Danihelovcov a Galbovcov po vzájomnej dohode s O.Dobrovodským.

Na Námestí SNP v Bratislave ste si mohli dať v horúčavách minulých týždňov chladenú kofolu za dobrovoľný príspevok, ktorý bude v plnej výške poskytnutý na riešenie problému v Malackách. Ešte aj tropické teplá sme objednali, lebo dať si studenú kofolu v tropickej horúčave za príspevok má logiku, aj keby som mal celé Malacky ... viete, kde. A to už nehovorím o tom, že účasťou na akcii Kofola pre Malacky by som, ako sa hovorí, chytil dve muchy jednou ranou - zahasil smäd a ešte aj pomohol O. Dobrovodskému a ostatným ľuďom z Družstevnej ulice, ktorí to majú ozaj ťažké.

Žiaľ, žiadne veľké splanutie ľudu na pomoc sa nekonalo a môžeme iba skonštatovať, že to dopadlo tak našsky.

No aspoň nám nemôže nik vyčítať, že sme sa nesnažili.

Čo sa týka transparentnosti systému, prebiehalo to tak, že po každom nákupe a príspevku sa suma zadala do počítadla, ktoré bolo online, následne suma, ktorá sa vyzbierala za daný deň bola na druhý deň vložená na transparentný účet, na ktorom je neustále možné sledovať všetky pohyby.

Konečný stav účtu je:                                   1278,-EUR

Z toho kúpou kofoly získaná suma:                268,-EUR

Ostatné prostriedky boli vložené na účet fyzickými osobami.

Z toho 1000 Eur som vložil ja sám, tak ako som to sľúbil. A 10 Eur vložila Zuza G.

Takže takýto je výsledok akcie pomoci ľuďom na Družstevnej ulici. Peniaze sú pripravené a budú použité len a len na riešenie problému v Malackách a o ich prevedení budeme informovať.

 

http://transparentneucty.sk/#/turnovers/5044271876

http://www.skutocnyzivot.sk/malacky/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?