Pôjdem na rokovanie vlády

Autor: Alojz Hlina | 6.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 11,44 | Prečítané:  571x

Prešiel už mesiac od času, kedy som zaslal nášmu premiérovi list, v ktorom som ho informoval, že počas jeho neprítomnosti na bode Interpelácie v pléne NR SR sa ministri jeho vlády prerokovania tohto bodu nezúčastnili, preto som nemohol svoje interpelácie v zmysle rokovacieho poriadku predniesť.  

V liste som premiéra R.Fica zároveň i požiadal, aby mi umožnil interpelácie, ktoré sú neodkladné, predniesť na rokovaní jeho kabinetu. Rokovací poriadok Vlády SR to umožňuje.

Od zaslania mojej žiadosti prebehlo len jedno zasadnutie vlády dňa 10/7/2013, na ktorom sa však pán premiér nezúčastnil kvôli tragickým udalostiam v Afganistane, preto som aj ja svoj avizovaný záujem zúčastniť sa na tomto rokovaní vlády odvolal.

V stredu 14/8/2013 sa bude konať ďalšie zasadnutie Vlády SR, na ktorom vyjadrujem svoj záujem predniesť interpelácie. Nakoľko som do dnešného dňa 6/8/2013 od sekretariátu pána premiéra nedostal žiadnu odpoveď na môj list, považujem to za vyjadrenie postoja, že neexistujú dôvody na zamietnutie mojej žiadosti o účasť na rokovaní Vlády SR.

Ako poslanec parlamentu oficiálne týmto oznamujem, že sa budem chcieť zúčastniť zasadnutia Vlády SR dňa 14/8/2013 a predniesť na ňom ústne interpelácie na ministrov SR a jednu interpeláciu na premiéra SR pána Róberta Fica.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?