Pôjdem na rokovanie vlády

Autor: Alojz Hlina | 6.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 11,44 | Prečítané:  570x

Prešiel už mesiac od času, kedy som zaslal nášmu premiérovi list, v ktorom som ho informoval, že počas jeho neprítomnosti na bode Interpelácie v pléne NR SR sa ministri jeho vlády prerokovania tohto bodu nezúčastnili, preto som nemohol svoje interpelácie v zmysle rokovacieho poriadku predniesť.  

V liste som premiéra R.Fica zároveň i požiadal, aby mi umožnil interpelácie, ktoré sú neodkladné, predniesť na rokovaní jeho kabinetu. Rokovací poriadok Vlády SR to umožňuje.

Od zaslania mojej žiadosti prebehlo len jedno zasadnutie vlády dňa 10/7/2013, na ktorom sa však pán premiér nezúčastnil kvôli tragickým udalostiam v Afganistane, preto som aj ja svoj avizovaný záujem zúčastniť sa na tomto rokovaní vlády odvolal.

V stredu 14/8/2013 sa bude konať ďalšie zasadnutie Vlády SR, na ktorom vyjadrujem svoj záujem predniesť interpelácie. Nakoľko som do dnešného dňa 6/8/2013 od sekretariátu pána premiéra nedostal žiadnu odpoveď na môj list, považujem to za vyjadrenie postoja, že neexistujú dôvody na zamietnutie mojej žiadosti o účasť na rokovaní Vlády SR.

Ako poslanec parlamentu oficiálne týmto oznamujem, že sa budem chcieť zúčastniť zasadnutia Vlády SR dňa 14/8/2013 a predniesť na ňom ústne interpelácie na ministrov SR a jednu interpeláciu na premiéra SR pána Róberta Fica.

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?