Kniha o LGBT pre stredné školy

Autor: Alojz Hlina | 13.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 14,50 | Prečítané:  2869x

Moje dve dcéry nastupujú v septembri do I. ročníka gymnázia. Tešia sa. Aj my s manželkou sa tešíme, že prídu do nového, tvorivého prostredia. V súvislosti s publikovanou informáciou, že Ministerstvo zahraničných vecí SR podporilo vydanie knihy, ktorá približuje problematiku LGBT študentom stredných škôl mi dovoľte uviesť nasledovné:  

Moje dcéry nežijú v skleníku a sú o tejto problematike informované. Vyjadrujem moje rodičovské presvedčenie, že sú informované dostatočne. Nezdieľam názor, že na oboznámenie s problematikou je potrebné naštudovať si knihu v rozsahu 100 strán.

V prípade, že riaditelia škôl, v ktorých budú moje dcéry študovať, zaradia uvedenú publikáciu do učebného procesu a budú od mojich dcér požadovať, aby sa s ňou oboznámili, resp. boli z jej obsahu skúšané, tak v takom prípade sa moje dcéry vyučovacieho procesu v tejto časti vyučovania nezúčastnia.

K problematike LGBT pristupujem s rešpektom a uvedomujem si jej ľudsko-právny rozmer.

Rozhodne však nezdieľam rovnaké nadšenie ako MZV, že podpora vydania 100-stranovej publikácie o tejto problematike pre študentov stredných škôl a jej prípadné zaraďovanie do učebného procesu bude mať pozitívny prínos na celkové vnímanie problematiky v našej spoločnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?