Kniha o LGBT pre stredné školy

Autor: Alojz Hlina | 13.8.2013 o 9:46 | Karma článku: 14,50 | Prečítané:  2871x

Moje dve dcéry nastupujú v septembri do I. ročníka gymnázia. Tešia sa. Aj my s manželkou sa tešíme, že prídu do nového, tvorivého prostredia. V súvislosti s publikovanou informáciou, že Ministerstvo zahraničných vecí SR podporilo vydanie knihy, ktorá približuje problematiku LGBT študentom stredných škôl mi dovoľte uviesť nasledovné:  

Moje dcéry nežijú v skleníku a sú o tejto problematike informované. Vyjadrujem moje rodičovské presvedčenie, že sú informované dostatočne. Nezdieľam názor, že na oboznámenie s problematikou je potrebné naštudovať si knihu v rozsahu 100 strán.

V prípade, že riaditelia škôl, v ktorých budú moje dcéry študovať, zaradia uvedenú publikáciu do učebného procesu a budú od mojich dcér požadovať, aby sa s ňou oboznámili, resp. boli z jej obsahu skúšané, tak v takom prípade sa moje dcéry vyučovacieho procesu v tejto časti vyučovania nezúčastnia.

K problematike LGBT pristupujem s rešpektom a uvedomujem si jej ľudsko-právny rozmer.

Rozhodne však nezdieľam rovnaké nadšenie ako MZV, že podpora vydania 100-stranovej publikácie o tejto problematike pre študentov stredných škôl a jej prípadné zaraďovanie do učebného procesu bude mať pozitívny prínos na celkové vnímanie problematiky v našej spoločnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?