Šmejdi vyhlásili vojnu šmejdom.

Autor: Alojz Hlina | 20.8.2013 o 10:36 | (upravené 20.8.2013 o 13:59) Karma článku: 19,24 | Prečítané:  3729x

Keď šmejdi vyhlásia vojnu šmejdom, malo by ísť v zásade o bratovražedný boj. Čím tuhší boj, tým lepšie pre spoločnosť. Vytlčú sa medzi sebou. Smer vo veľkom štýle ohlásil boj proti šmejdom.

Pravdou však je, že nič neohlásil  pretože chcel, ale preto, lebo musel. Európska komisia Slovensko tri krát oficiálne upozornila na to, že zjednodušene to  preložím „Čo to tam preboha tým ľuďom robíte?".

Smer neprišiel s bojom proti šmejdom  lebo chcel, ale preto, lebo musel.

Najcynickejšie však na tom je to, že tento akože boj v zásade nie je bojom, ale je to len „kozmetika" na zalepenie očí Bruselu.

Niektorí  členovia Smeru sú  krstnými otcami obrovskej úžerníckej hydry, ktorá sa vytvorila na Slovensku. Ak chce niekto účinne bojovať so šmejdami, musí bojovať  s úžerníckymi  nebankovkami. Do toho však Smer, zdá sa nepôjde, lebo nad týmto úžerníckym biznisom držia ochrannú ruku veľké smerácke mená. Smer prijal zákon, na základe ktorého sa šmejdi a úžerníci na Slovensku rozmohli a konajú priam v dokonalej symbióze.

Niektorí  členovia Smeru sú  šmejdi, dokonca kmotrovia šmejdov, lebo tento „biznis" vytvorili a profitujú na ňom.

Smer prijal zákon, ktorý zrušil maximálnu RPMN, čo je zjednodušene povedané to, čo stanovuje, koľko najviac môže pôžička stáť. Smer  kvôli ochrane záujmov šmejdov  dokonca  nepustil z vlastného poslaneckého klubu nevinný „pozmeňovák" o tom, že písmenká nemôžu byť malými písmenami ... Ó, aké úbohé!

Šmejdi núkajú ľuďom haraburdy. Ale nikdy by ich nenúkali, ak by im úžerníci nepripravili úverové zmluvy, ktoré zároveň s hrncami vrazia rovno pod nos spotrebiteľovi.

Celé ohlásenie vojny proti šmejdom bolo úplne smiešne a trápne!  Boj ohlasoval aj slobodník, ktorý svoju poddôstojnícku česť prejavoval  tak, že chodil pokorovať ženu do McDonaldu.

Ak chce Smer vyhlásiť skutočnú vojnu proti šmejdom, musí urobiť nasledovné:

  • zastaviť  úžerníkov
  • stanoviť  RPMN
  • zakázať činnosť tým nebankovým spoločnostiam, ktoré konali a konajú v rozpore so  zákonmi (je ich dosť)
  • licencovať  nebankové spoločnosti

Kontinuálne  môže robiť „kozmetické úpravy", ktoré tak veľkolepo ohlásil.

A okrem toho musí vláda SR odvolať s okamžitou platnosťou  štátneho tajomníka J. Buriana a minister vnútra R. Kaliňák musí predložiť do parlamentu správu o činnosti policajného zboru o skúmaní, či pôsobením niektorých organizovaných skupín páchateľov nedochádza k trestnému činu úžery.

Ak šmejdi vyhlásia vojnu šmejdom, nemusí to byť pre spoločnosť až také zlé. Lebo sa vytlčú medzi sebou.

Ak však šmejdi vyhlásia akože vojnu šmejdom, tak je to pre spoločnosť naozaj zlé!

Verím, že časť Smeru sa zobudí a nedovolí to!  Aby sme nakoniec nemuseli skonštatovať, že šmejdi vyhlásili akože vojnu šmejdom . Smer  musí začať skutočne riešiť to, čo sám kvôli záujmom niektorých svojich straníckych kolegov spôsobil.

P.S.  Ospravedlňujem sa prípadne všetkým slušným  členom Smeru, ktorých sa to dotklo!  Ale pravda je krutá a je taká aká je. A to, že medzi  vami  sú skutoční šmejdi  a  záleží len na vás, či ich budete  ďalej chrániť na úkor občanov našej krajiny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?