Tank na Námestí SNP

Autor: Alojz Hlina | 22.8.2013 o 16:41 | (upravené 22.8.2013 o 16:54) Karma článku: 10,29 | Prečítané:  1433x

Tak, a ďalšiu spomienku na August 68 máme za sebou. Všetko prebehlo tak, ako malo. Zopár fotiek, krátke rozhovory pamätníkov atď. . Klasické scenáre, každý rok sa opakujúce. Selanka. Veľa ľudí si aj vydýchlo a povedali si " Tak, máme to v kľude za sebou, nikto sa nás už na nič nepýta" a o rok sa už neopýta vôbec nikto.

Správičky typu: ruský vojak, okupačný ruský vojak, zlí ruskí vojaci, sme počuli samozrejme aj tento rok. Tu sa však chcem pristaviť, že je to hlúposť. Ruský vojak, alebo hocijaký vojak inej armády, je  vojak  a vojaci plnia rozkazy. Ak ich neplnia, majú tresty. Niekde aj smrteľné. To je celé.

Ruského vojaka by som pre tento rok vynechal a upriamil pozornosť na zradcov. Zradcovia sú stále medzi nami. Žijú si svoj kľudný, zradcovský život.

Niektorí zradcovia žijú kľudný dôchodok vo vilách pod  Bratislavskym hradom, iní ešte sem-tam aktívne zasiahnu do diania. Ich pohrobkovia a učni dokonca ovplyvňujú život  na Slovensku nadmieru aktívne.

Nevieme sa vyrovnať so svojou minulosťou. Najlepšie o tom svedčí fakt, že Bratislava, ako hlavné mesto republiky, nedokázalo pomenovať jeden jediný mizerný kút v meste, nieto ešte ulicu, po udalostiach z augusta 68, resp. novembra 89. A to po revolúcii vládli v Bratislave naozaj „velikáni" demokratického slovenského sveta. Utekáme pred vlastným tieňom.

Na Nám. SNP je od včera (21.8. 2013) skutočný tank. Presne taký, aký sa zúčastňoval invázie. Na porazenia všetkých zradcov, tank bude dráždiť  ich svedomie až do soboty. V sobotu  bude na Nám. SNP program a tej bojovej techniky tam bude viac. Na Nám. SNP to v sobotu bude vyzerať približne tak, ako to vyzeralo v auguste 68.

Zaznejú Krylove pesničky, vystúpia priamy pamätníci.

Dnes napríklad sa pri tanku zastavila jedna pani, ktorá pracovala s matkou mladého chlapca  P. Legnera, ktorého zastrelili vojaci, ktorých pozvali naši vlastní zradcovia priamo na Nám. SNP. Rozprávala, ako to matka P. Legnera ťažko znášala! Bol to jej jediný syn a každý deň, namiesto obedňajšej prestávky, chodila na jeho hrob na Martinskom cintoríne. Poprosil som ju, aby to v sobotu  poobede prišla povedať priamo na pódium.

Zradca je zradca. Aj po tých rokoch.

Môžeme odpustiť, ale musíme potrestať a nesmieme zabudnúť.

Pápež Ján Pavol II. odpustil svojmu atentátnikovi,  ale súd ho odsúdil a potrestal.

V sobotu si pripomenieme, aby sme nezabudli, že medzi nami existujú ľudia, ktorí dokážu zradiť svojich spoluobčanov.

augu.JPG

68.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?