Ak uvidíte verejného činiteľa niekoho znásilňovať, nerobte nič!?

Autor: Alojz Hlina | 9.9.2013 o 12:44 | Karma článku: 15,90 | Prečítané:  2518x

Náš Trestný zákon pozná paragraf 24  TZ o krajnej núdzi, respektíve paragraf 25 TZ o nutnej obrane. Mám pocit, že SMER a žiaľ, musím povedať, aj niektorí politici opozície chcú seba „vyňať" spod zákonov, ktoré platia pre občanov.

Na Slovensku je teraz politická vôľa urobiť obrovský precedens a to tak, že niekoho, kto si plní svoju občiansku povinnosť a odvracia protiprávne konanie verejného činiteľa, politici označia ako človeka, ktorý má byť súdený za útok na verejného činiteľa.

Aké bude ponaučenie pre občanov po minulotýždňových udalostiach v parlamente? Bude na Slovensku platiť: neodvracajte protiprávne konanie verejného činiteľa, lebo následne budete mať sami veľké problémy?

Nechcem sa s tým zmieriť a nechcem, aby na Slovensku platili tieto rady právnikov:

Ak uvidíte, že verejný činiteľ niekoho znásilňuje, nerobte nič. Maximálne tak zavolajte políciu a čakajte, respektíve utekajte! Radšej utekajte! Určite sa však nesnažte pomôcť obeti, lebo následným „šetrením" sa zistí, že to obeť znásilňovala verejného činiteľa a Vy ste svojim konaním spáchali skutok útoku na verejného činiteľa.

Ak by ste Vášho starostu videli ako o polnoci vynáša z úradu obecný trezor, nepokúšajte sa ho zastaviť. Šetrením by sa totiž to „zistilo", že starosta ho niesol do servisu a Vás by súdili za útok na verejného činiteľa.

Ak Vás bude nejaký poslanec opakovane hrubo urážať a to tak, že je zrejmé, že tým dochádza k napĺňaniu podstaty trestného činu ohovárania, nerobte nič. Ba práve naopak, pokloňte sa mu a povedzte: „Prosím, urážajte ma ďalej...!"

Nerobte nič. Neodvracajte protiprávne konanie! Nebráňte sa, lebo na Slovensku Vás v novinách v priamom prenose niektorí politici odsúdia bez súdu ako páchateľa trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Poslanec A. Martvoň dňa 4/9/2013 porušoval zákon. Dokonca dvojnásobne. Porušoval ustanovenia o rokovacom poriadku NR SR č. 350/1996 Zb. zákonov /dokázateľne/. Žiaľ, predsedajúca R. Zmajkovičová nekonala takým spôsobom, aby od takého konania upustil. Zároveň poslanec A.Martvoň svojimi vyjadreniami napĺňam známky trestného činu ohovárania paragrafu 373 Trestného zákona.

Preto som ho ako uvedomelý občan okolnostiam primeraným spôsobom /samozrejme pri odvracaní protiprávneho konania platí zásada primeranosti/ vyzval, aby od takého protiprávneho konania upustil. To je celé.

Občania Slovenska by mali byť na pozore. Celý prípad je vážny precedens do budúcnosti. To, že je niekto poslancom, verejným činiteľom, to naozaj ešte neznamená, že môže urážať a poškodzovať iných ľudí beztrestne, prípadne konať iné závažnejšie zločiny a občan, ktorý by chcel takémuto konaniu zabrániť bude sám vystavený stíhaniu.

Som naozaj zvedavý, ako sa podaktorí politici posnažia „znásilniť" právo kvôli tomu, aby dosiahli to, že sa ich ľudia budú báť čo i len upozorniť na to, že konajú proti zákonom.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?