Ako Vláda SR robí predvolebnú kampaň a uteká pred interpeláciami

Autor: Alojz Hlina | 9.10.2013 o 8:58 | Karma článku: 15,00 | Prečítané:  805x

Na stredu, kedy štandardne zasadá vláda, sme ohlásili občianske interpelácie. Už pri prvých ohlásených občianskych interpeláciách v predminulú stredu 25.9.2013 Vláda SR nezasadala, preložili to na štvrtok. Keďže na štvrtok sme už nemali ohlásenie a ostatné formálne náležitosti, museli sme vybavovať nový termín.  

Vo viere, že Vláda SR bude zasadať v stredu ako doposiaľ, sme na MÚ Staré Mesto opäť ohlásili konanie Občianskych interpelácií a to na stredu 9/10/2013.

Scenár sa opakuje. Vláda SR nebude zasadať v stredu, ale bude mať výjazdové zasadnutie v Handlovej s jedným bodom programu a opäť v nasledovný deň, teda vo štvrtok, bude mimoriadne zasadnutie Vlády SR v Bratislave.

Nechceme sa preceňovať, príde to až smiešne, keď Vláda takto prekladá zasadnutia a ak je dôvodom len to, že sa členovia Vlády SR boja tých pár ľudí, ktorí si prídu vypočuť moju interpeláciu, resp. dať svoju interpeláciu, tak je to prinajmenšom zbabelé.

Existuje však aj iný dôvod, prečo sa naša Vláda rozhodla cestovať po Slovensku ako pojazdný cirkus. Tým je, že výjazdovými zasadnutiami robí kampaň svojim kandidátom pred župnými voľbami. Minulý týždeň Vláda SR rokovala a rozdávala v Košiciach. Všetci kandidáti do župných volieb za SMER sa odprezentovali. Tento týždeň to je Handlová.

Kandidát na župana v trenčianskom kraji J.Baška má už oblek vyžehlený a ako prizvaný hosť (rozumej kandidát na župana) na výjazdové rokovanie Vlády SR bude spoluhodnotiť určite "veľmi hodnotný materiál" o situácii v Trenčianskom samosprávnom kraji. Predpokladám, že aj  kandidujúci adepti na župných poslancov v trenčianskom kraji za stranu SMER určite budú Vládu nadšene vítať mávatkami v dave.

Ak vláda plánuje za štátne takto robiť volebnú kampaň svojim kandidátom po všetkých krajoch, tak dovoľte, aby som namietal.

Do župných volieb ostávajú, ak nerátame tento týždeň, ešte ďalšie štyri týždne. Výjazdové zasadnutia Vlády SR môžu byť ešte v štyroch krajoch. Ak SMER dostal na svoju činnosť za minulé voľby z verejných zdrojov cca 700 miliónov starých korún (ale áno, dobre čítate, alebo 23 miliónov EUR), tak by si aspoň benzín do vládnych limuzín mohli zaplatiť, keď si takýmto spôsobom robia kampaň.

I keď sa naša vláda ako pojazdný cirkus za štátne peniaze aktívne zúčastňuje predvolebnej kampane, Občianske interpelácie sa budú konať dnes 9/10/2013 o 16:00 pred Úradom vlády.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?