Poslanci Smeru si vybrali mesiac dovolenky

Autor: Alojz Hlina | 11.11.2013 o 11:08 | Karma článku: 13,31 | Prečítané:  1280x

Celý minulý týždeň (okrem pondelku, ktorý nie je rokovacím dňom) som v našom parlamente čakal poslancov, aby sa vrátili z dovolenky alebo kde to vlastne všetci sú a umožnili mi predniesť moje návrhy zákonov. Predkladám mimoriadne dôležitý zákon, ktorý by pomohol  mnohým ľuďom.  

Navrhujem zníženie poplatkov pre exekútorov (bližšie informácie o našej úžernícko - exekútorskej krajine sú v tomto blogu).

Predkladám návrh, ktorý je vo verejnom záujme. Nepredkladám lobistickú novelu pre úzku skupinu.

Problém úžernícko - exekútorskej kliky, ktorú vytvorili a dokonca priamo na nej profitujú niektoré veľké mená slovenskej politiky, žiaľ, nie je problémom tisícov ľudí, no v súčasnosti už státisícov ľudí našej krajiny.

Štyri dni môjho čakania poslanci SMER-u dokonale odignorovali. Preto som vyskúšal aj nočné čakanie. SMER  má totiž to nočné rokovania parlamentu v obľube a využíva ich na teambuildingové aktivity svojich poslancov :).

Nepomohlo.

Poslanci SMER-u neprišli. Asi sa podujali na nadľudský výkon a doma vysvetľujú svojim občanom, prečo predčasne ukončili schôdzu a vybrali si skoro mesiac dovolenky a odignorovali návrh zmeny Zákona o exekučnom poriadku o znížení poplatkov pre exekútorov.

Víkendové zasadnutie parlamentu som ešte nezažil, preto som sa cez víkend venoval svojej rodine. V pondelok, štandardne parlament nezasadá. Od utorka  12/11/2013 budem opätovne v parlamente čakať na poslancov.

Vydržím dlho čakať.

Už počas minulotýždňového čakania som dokončil veľa zameškaného v administrácii, v pošte, v odpovediach na otázky a podobne. Čakanie využijem aj na poriadnu prípravu na ďalšiu schôdzu a na prípravu v mojich iných projektoch. Môžem tiež oprášiť už skoro zabudnuté lekcie z cudzích jazykov alebo čítať knihy. Ak by som začal čítať knihy, ktoré mám rozčítané, tak tu vydržím aj do konca volebného obdobia :).

Stále si myslím, že poslanci by si mali robiť v prvom rade svoju prácu a to je pracovať vo verejnom záujme. Je vo verejnom záujme rokovať o predložených návrhoch zákonov, ktoré sa týkajú výraznou mierou života občanov. Preto žiadam poslancov SMER-u, aby sa vrátili do parlamentu.

Bol by som rád, keby to poslanci konečne pochopili aj vo svetle víkendových udalostí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska, Kaliňák či Matovič. Ako reagujú politici na návrh na rozpustenie ĽSNS

Smer pripomína Adolfa Hitlera, Most-híd hovorí o logickom kroku.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?