Poslanci Smeru si vybrali mesiac dovolenky

Autor: Alojz Hlina | 11.11.2013 o 11:08 | Karma článku: 13,31 | Prečítané:  1282x

Celý minulý týždeň (okrem pondelku, ktorý nie je rokovacím dňom) som v našom parlamente čakal poslancov, aby sa vrátili z dovolenky alebo kde to vlastne všetci sú a umožnili mi predniesť moje návrhy zákonov. Predkladám mimoriadne dôležitý zákon, ktorý by pomohol  mnohým ľuďom.  

Navrhujem zníženie poplatkov pre exekútorov (bližšie informácie o našej úžernícko - exekútorskej krajine sú v tomto blogu).

Predkladám návrh, ktorý je vo verejnom záujme. Nepredkladám lobistickú novelu pre úzku skupinu.

Problém úžernícko - exekútorskej kliky, ktorú vytvorili a dokonca priamo na nej profitujú niektoré veľké mená slovenskej politiky, žiaľ, nie je problémom tisícov ľudí, no v súčasnosti už státisícov ľudí našej krajiny.

Štyri dni môjho čakania poslanci SMER-u dokonale odignorovali. Preto som vyskúšal aj nočné čakanie. SMER  má totiž to nočné rokovania parlamentu v obľube a využíva ich na teambuildingové aktivity svojich poslancov :).

Nepomohlo.

Poslanci SMER-u neprišli. Asi sa podujali na nadľudský výkon a doma vysvetľujú svojim občanom, prečo predčasne ukončili schôdzu a vybrali si skoro mesiac dovolenky a odignorovali návrh zmeny Zákona o exekučnom poriadku o znížení poplatkov pre exekútorov.

Víkendové zasadnutie parlamentu som ešte nezažil, preto som sa cez víkend venoval svojej rodine. V pondelok, štandardne parlament nezasadá. Od utorka  12/11/2013 budem opätovne v parlamente čakať na poslancov.

Vydržím dlho čakať.

Už počas minulotýždňového čakania som dokončil veľa zameškaného v administrácii, v pošte, v odpovediach na otázky a podobne. Čakanie využijem aj na poriadnu prípravu na ďalšiu schôdzu a na prípravu v mojich iných projektoch. Môžem tiež oprášiť už skoro zabudnuté lekcie z cudzích jazykov alebo čítať knihy. Ak by som začal čítať knihy, ktoré mám rozčítané, tak tu vydržím aj do konca volebného obdobia :).

Stále si myslím, že poslanci by si mali robiť v prvom rade svoju prácu a to je pracovať vo verejnom záujme. Je vo verejnom záujme rokovať o predložených návrhoch zákonov, ktoré sa týkajú výraznou mierou života občanov. Preto žiadam poslancov SMER-u, aby sa vrátili do parlamentu.

Bol by som rád, keby to poslanci konečne pochopili aj vo svetle víkendových udalostí.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?