Keď SMER zabezpečuje koledy

Autor: Alojz Hlina | 19.12.2013 o 11:12 | (upravené 20.12.2013 o 17:49) Karma článku: 20,97 | Prečítané:  2597x

Bývalo dobrým zvykom, že na úplnom konci decembrovej schôdze parlamentu prídu deti poslancom zaspievať koledy. Rok 2013 v podaní SMER-u bol výnimočný. Nespievalo sa na konci schôdze a nespievali sa koledy. Poslanci SMER-u boli nastavení tak, že v stredu o piatej sa končí a keby aj z neba padali traktory, tak by to nezmenili.

Práve sme prejednávali bod, aby úžera bola definovaná aj v občiansko-právnom kódexe. Čiže tam, kde v iných krajinách už dávno definovaná je a v ktorých krajinách ešte nebola, v tých už bude (Česká republika od 1.1.2014).

SMER to nezaujímalo. Bod prerušili a išlo sa spievať. Po spievaní pohárik šampanského a hurááá! Domov! Čo tam po nejakom zákone...

Na protest voči takémuto znásilneniu schôdze som odišiel s tým, že ja so SMER -ákmi koledy spievať nebudem.

Ale aký to kultúrny program pre poslancov zabezpečil SMER na čele s P.Paškom?

V sále parlamentu zazneli podľa SMER-u tieto „koledy": anglická uspávanka, pieseň z muzikálu Bedári a Cohenova Hallelujah.

Poslancom slovenského parlamentu predseda parlamentu zabezpečil dve „vianočné koledy" v anglickom jazyku a „jednu koledu" v českom jazyku. Poslanci tlieskali o dušu a ja som na chodbe parlamentu neveriac pozeral na obrazovku televízora, či dobre vidím a počujem.

Zaspievať poslancom anglickú uspávanku? No dobre, dajme tomu. Symbolické. I keď to nie je nutné, niektorí tam spia celý rok. Hallelujah L.Cohena je geniálne dielo, no určite to nie je vianočná koleda. Keď som následne poslancom prekladal časť textu, možno to aj pochopili. Pieseň z muzikálu Bedári spievaná česky bola už len čerešničkou na torte.

My sme ozaj bedári a nimi aj ostaneme, ak to nezmeníme.

V čase, keď už poslanci SMER-u, ale žiaľ, aj poslanci z iných klubov pili víno a odchádzali na „zaslúženú" cestu domov, zopár poslancov v sále ešte ďalej preberalo návrh Zákona o „úžere" a na skutočnom konci rokovania improvizovane napravili dramaturgiu SMER-u./kameruje J. Mikloško/

Ešte bude o tom všetkom reč. Nateraz len poviem, že takýto obraz by nenatočil ani Fellini, Spielberg alebo Menzel, autori absurdných divadiel by zbledli závisťou pri tom, čo dokázal narežírovať SMER. Časť poslancov pije šampanské a ide domov. Zopár iných poslancov preberá zákon, ktorý sa týka státisícov ľudí v krajine.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?