Svetový objav poslanca Smeru

Autor: Alojz Hlina | 27.12.2013 o 11:52 | (upravené 27.12.2013 o 12:00) Karma článku: 20,28 | Prečítané:  6864x

Ľ. Martinák je nenápadný poslanec SMER-u z Medzilaboriec, ktorého účasť v našom parlamente údajne viac predestinoval jeho príbuzenský vzťah s vplyvným mecenášom SMER-u ako jeho politická práca v prospech a blaho občanov. Treba však korektne uviesť, že v parlamente stál pri zrode objavu zásadného významu  a to „Martinákovho lesného paradoxu".

To, že poslanec Ľ. Martinák má blízko k rôznym teóriam výkladu skutočností, predviedol pri jeho brilantnej obhajobe Zákona o ochrane prírody, ktorý spravodajcoval. Pri mojej námietke, že novela zákona umožní ľahší výrub stromov bez náhrady ma nemilosrdne za súhlasného prikyvovania hlavami kolegov poslancov vládnej strany odpálil, že v zákone ostáva povinnosť náhradnej výsadby...

Povinnosť náhradnej výsadby sa však týka len tých, ktorí musia požiadať o povolenie podľa zákona. Ak však novela zjemňuje pravidlá a rozširuje okruh subjektov, ktorí nemusia žiadať o povolenie, z toho logicky vyplýva, že ak nie sú žiadateľmi podľa zákona, nemusia teda ani plniť povinnosť náhradnej výsadby.

Táto logika platila len do predloženia zákona ministrom SMER-u. Po vysvetlení spravodajcom poslancom Martinákom už neplatí. Neplatí ani pre podaktorých voličov SMER-u, lebo tí budú po brilantnom vysvetlení veriť tomu, že stromy síce bude možné jednoduchšie rúbať, ale v zásade sa nič hrozné nestane, lebo povinnosť náhradnej výsadby ostáva. Čo na tom, že skoro s nulovým významom?

Už tieto náznaky schopnosti definovať novú „smerácku" logiku dávali tušiť, že pán Ľ. Martinák bude stáť pri zrode ešte väčšieho objavu. Objavu, ktorý zatieni všetkých matematických bardov a aj riešiteľ Poincarého hypotézy okrem toho, že je to exot, ktorý neprevzal odmenu 1 milión USD, bude popri poslancovi Martinákovi vyzerať ako úplný amatér.

Martinákovov lesný paradox zjednodušene hovorí, že čím viac dreva zo slovenských hôr vyťažíte, tým väčšia zásoba drevnej hmoty v našich lesoch zostáva.

Celá problematika je relatívne zložitá. Kto chce, nech si pozrie „vedeckú konferenciu" pri definovaní Martinákovho paradoxu v parlamente /priložené video/. No v zásade je to o tom, že Ministerstvo pôdohospodárstva predkladá každoročne Správu o lesnom hospodárstve v SR, v ktorej sa dočítate zaujímavé skutočnosti. Okrem iného aj také, že čím viac sa ťaží, tak tým viac dreva je v našich lesoch.

Poslanec Martinák v parlamente túto správu obhajoval. Pri mojej námietke, že to nedáva logiku som bol spolu aj s mojim ďalším teoretickým predpokladom, že ak by na Slovensku ostal už len jediný strom v Medickej záhrade v Bratislave, tak lesná správa by napriek tomu potvrdzovala, že drevnej hmoty je čoraz viac, opätovne som bol zahnaný do kúta s tým, že problematike nerozumiem.

Aby bol spoločný objav poslanca Ľ. Martináka spolu s Ministerstvom pôdohospodárstva správne pochopený, ozaj bude treba „prekopať" matematiku a iné vedy od úplného základu a prispôsobiť ich novým vedeckým zisteniam tohto tímu.

Keďže nedosahujem intelektuálne kvality niektorých  poslancov SMER-u, je jasné a nech mi je to odpustené, že zložitému problému Martinákovho lesného paradoxu nerozumiem.  Nech mi slúži ku cti, že chcem a skutočne mám záujem paradoxu rozumieť, preto vyhlasujem odmenu v podobe dobrej večere pre toho, kto mi zrozumiteľne vysvetlí, ako je možné dosiahnuť stav, ktorý je opísaný v lesnej správe SR a to, že čím viac dreva z našich lesov vyrúbete, tým viac dreva v nich ešte ostane.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?