Svetový objav poslanca Smeru

Autor: Alojz Hlina | 27.12.2013 o 11:52 | (upravené 27.12.2013 o 12:00) Karma článku: 20,28 | Prečítané:  6862x

Ľ. Martinák je nenápadný poslanec SMER-u z Medzilaboriec, ktorého účasť v našom parlamente údajne viac predestinoval jeho príbuzenský vzťah s vplyvným mecenášom SMER-u ako jeho politická práca v prospech a blaho občanov. Treba však korektne uviesť, že v parlamente stál pri zrode objavu zásadného významu  a to „Martinákovho lesného paradoxu".

To, že poslanec Ľ. Martinák má blízko k rôznym teóriam výkladu skutočností, predviedol pri jeho brilantnej obhajobe Zákona o ochrane prírody, ktorý spravodajcoval. Pri mojej námietke, že novela zákona umožní ľahší výrub stromov bez náhrady ma nemilosrdne za súhlasného prikyvovania hlavami kolegov poslancov vládnej strany odpálil, že v zákone ostáva povinnosť náhradnej výsadby...

Povinnosť náhradnej výsadby sa však týka len tých, ktorí musia požiadať o povolenie podľa zákona. Ak však novela zjemňuje pravidlá a rozširuje okruh subjektov, ktorí nemusia žiadať o povolenie, z toho logicky vyplýva, že ak nie sú žiadateľmi podľa zákona, nemusia teda ani plniť povinnosť náhradnej výsadby.

Táto logika platila len do predloženia zákona ministrom SMER-u. Po vysvetlení spravodajcom poslancom Martinákom už neplatí. Neplatí ani pre podaktorých voličov SMER-u, lebo tí budú po brilantnom vysvetlení veriť tomu, že stromy síce bude možné jednoduchšie rúbať, ale v zásade sa nič hrozné nestane, lebo povinnosť náhradnej výsadby ostáva. Čo na tom, že skoro s nulovým významom?

Už tieto náznaky schopnosti definovať novú „smerácku" logiku dávali tušiť, že pán Ľ. Martinák bude stáť pri zrode ešte väčšieho objavu. Objavu, ktorý zatieni všetkých matematických bardov a aj riešiteľ Poincarého hypotézy okrem toho, že je to exot, ktorý neprevzal odmenu 1 milión USD, bude popri poslancovi Martinákovi vyzerať ako úplný amatér.

Martinákovov lesný paradox zjednodušene hovorí, že čím viac dreva zo slovenských hôr vyťažíte, tým väčšia zásoba drevnej hmoty v našich lesoch zostáva.

Celá problematika je relatívne zložitá. Kto chce, nech si pozrie „vedeckú konferenciu" pri definovaní Martinákovho paradoxu v parlamente /priložené video/. No v zásade je to o tom, že Ministerstvo pôdohospodárstva predkladá každoročne Správu o lesnom hospodárstve v SR, v ktorej sa dočítate zaujímavé skutočnosti. Okrem iného aj také, že čím viac sa ťaží, tak tým viac dreva je v našich lesoch.

Poslanec Martinák v parlamente túto správu obhajoval. Pri mojej námietke, že to nedáva logiku som bol spolu aj s mojim ďalším teoretickým predpokladom, že ak by na Slovensku ostal už len jediný strom v Medickej záhrade v Bratislave, tak lesná správa by napriek tomu potvrdzovala, že drevnej hmoty je čoraz viac, opätovne som bol zahnaný do kúta s tým, že problematike nerozumiem.

Aby bol spoločný objav poslanca Ľ. Martináka spolu s Ministerstvom pôdohospodárstva správne pochopený, ozaj bude treba „prekopať" matematiku a iné vedy od úplného základu a prispôsobiť ich novým vedeckým zisteniam tohto tímu.

Keďže nedosahujem intelektuálne kvality niektorých  poslancov SMER-u, je jasné a nech mi je to odpustené, že zložitému problému Martinákovho lesného paradoxu nerozumiem.  Nech mi slúži ku cti, že chcem a skutočne mám záujem paradoxu rozumieť, preto vyhlasujem odmenu v podobe dobrej večere pre toho, kto mi zrozumiteľne vysvetlí, ako je možné dosiahnuť stav, ktorý je opísaný v lesnej správe SR a to, že čím viac dreva z našich lesov vyrúbete, tým viac dreva v nich ešte ostane.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?