Môžete ísť do kostola, ale omša nebude

Autor: Alojz Hlina | 2.1.2014 o 11:54 | Karma článku: 17,78 | Prečítané:  2903x

Predstavte si situáciu, že môžete ísť do kostola, ale omša v nej nebude. Omša nebude, lebo niekto  rozhodol, že nebude. Prečo by to robil? Lebo môže povedať, že v krajine je sloboda náboženského presvedčenia (však do kostola chodiť môžu) a to, že v ňom omša nebude, je v zásade pre niekoho už len podružná informácia.  

Je to absurdné a verme, že sa no nikdy nestane. Ani komunisti si to nedovolili.

V našom parlamente to však v zásade takto funguje.

Podľa rokovacieho poriadku majú poslanci právo zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu. Ak zozbierajú minimálne 30 podpisov poslancov, ktorí s návrhom súhlasia a odovzdajú ho predsedovi NR SR, predseda zvolá mimoriadnu schôdzu.

SMER vôľu jednej skupiny poslancov podrobuje vôli svojich poslancov.

Poslanci vládnej strany sa poväčšine tesne pred hlasovaním o programe mimoriadnej schôdze dozvedia, že s ňou nesúhlasia :(.

Neodsúhlasia program a tým znemožnia jej konanie.

Ak by aj tridsať poslancov prejavilo vôľu rokovať o príčinách znižovania počtu delfínov v oceánoch, tak je ich vôľa a legitímne právo o tom  diskutovať. A tí ostatní, s bodom programu nesúhlasiaci poslanci, oprávnene môžu počas rokovania tento bod náležite okomentovať. V rozprave môžu vyjadriť svoj názor, že takýmto návrhom si podpísaní poslanci len znižujú svoju váhu, lebo je ozaj nenáležité, aby o agende tohto typu rokoval slovenský parlament.

Vládna väčšina však nemôže odsúhlasovať, o čom bude slovenský parlament rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú zvolajú opoziční poslanci. Z princípu nemôžu.

Vládna väčšina nemôže povedať, že omša v kostole bude len v prípade, ak kázanie o kupcoch v chráme bude vynechané alebo pozmenené tak, že síce Ježiš vyhnal kupcov y chrámu, ale kupcov, ktorí mali dobré vzťahy so SMER-om tam nechal, lebo oni myslia sociálne.

SMER neumožnil rokovanie parlamentu o úžerníckych nebankovkách. Časť SMER-u vedome a cielene zmarila konanie takejto schôdze a ochraňuje celý tento úžernícko-exekútorsky klondike, ktorý je na Slovensku a dobre vie prečo.

Je smutné dopracovať sa do stavu, kedy politici chránia úžerníkov.

To sa, podľa mňa, nepodarilo v modernej Európe ešte nikomu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?