Môžete ísť do kostola, ale omša nebude

Autor: Alojz Hlina | 2.1.2014 o 11:54 | Karma článku: 17,78 | Prečítané:  2892x

Predstavte si situáciu, že môžete ísť do kostola, ale omša v nej nebude. Omša nebude, lebo niekto  rozhodol, že nebude. Prečo by to robil? Lebo môže povedať, že v krajine je sloboda náboženského presvedčenia (však do kostola chodiť môžu) a to, že v ňom omša nebude, je v zásade pre niekoho už len podružná informácia.  

Je to absurdné a verme, že sa no nikdy nestane. Ani komunisti si to nedovolili.

V našom parlamente to však v zásade takto funguje.

Podľa rokovacieho poriadku majú poslanci právo zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu. Ak zozbierajú minimálne 30 podpisov poslancov, ktorí s návrhom súhlasia a odovzdajú ho predsedovi NR SR, predseda zvolá mimoriadnu schôdzu.

SMER vôľu jednej skupiny poslancov podrobuje vôli svojich poslancov.

Poslanci vládnej strany sa poväčšine tesne pred hlasovaním o programe mimoriadnej schôdze dozvedia, že s ňou nesúhlasia :(.

Neodsúhlasia program a tým znemožnia jej konanie.

Ak by aj tridsať poslancov prejavilo vôľu rokovať o príčinách znižovania počtu delfínov v oceánoch, tak je ich vôľa a legitímne právo o tom  diskutovať. A tí ostatní, s bodom programu nesúhlasiaci poslanci, oprávnene môžu počas rokovania tento bod náležite okomentovať. V rozprave môžu vyjadriť svoj názor, že takýmto návrhom si podpísaní poslanci len znižujú svoju váhu, lebo je ozaj nenáležité, aby o agende tohto typu rokoval slovenský parlament.

Vládna väčšina však nemôže odsúhlasovať, o čom bude slovenský parlament rokovať na mimoriadnej schôdzi, ktorú zvolajú opoziční poslanci. Z princípu nemôžu.

Vládna väčšina nemôže povedať, že omša v kostole bude len v prípade, ak kázanie o kupcoch v chráme bude vynechané alebo pozmenené tak, že síce Ježiš vyhnal kupcov y chrámu, ale kupcov, ktorí mali dobré vzťahy so SMER-om tam nechal, lebo oni myslia sociálne.

SMER neumožnil rokovanie parlamentu o úžerníckych nebankovkách. Časť SMER-u vedome a cielene zmarila konanie takejto schôdze a ochraňuje celý tento úžernícko-exekútorsky klondike, ktorý je na Slovensku a dobre vie prečo.

Je smutné dopracovať sa do stavu, kedy politici chránia úžerníkov.

To sa, podľa mňa, nepodarilo v modernej Európe ešte nikomu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Čo sa deje v hokeji? Je to divadlo, vinníkmi sme všetci, tvrdí Graňák

Zlá skúsenosť s Cígerom a Švehlom mohla odradiť hráčov z NHL od štartu na majstrovstvách sveta, hovorí skúsený obranca.

KULTÚRA

Iva Bittová: Nemôžem si dovoliť strácať čas a báť sa

Česká speváčka žije v USA. Koncertuje u nás so skupinou Čikori.

TECH

Vedci sú na stope tajomstvu DNA

Vďaka úžasnému technologickému vývoju vznikajú nové vedné odbory.


Už ste čítali?