Martvoň a Brixi. Stáli tam ako z filmu Blbý a blbší

Autor: Alojz Hlina | 10.1.2014 o 9:54 | Karma článku: 20,95 | Prečítané:  23876x

SMER cíti, že je zle a bojí sa, že z toho kýbľa, čo sa za chvíľu vyleje sa im ujde veľká časť. Preto spanikáril a začal „akože boj" proti úžerníkom. Začiatok bol však úplne tragikomický. Vyslali smiešnu dvojicu Martvoň&Brixi, aby zatrúbili do boja.  

Táto smiešna dvojica smeráckej omladiny, v ktorej jeden sa venuje hlbinnému skialpinizmu a druhého absolútnym kvalifikačným predpokladom je to, že je Košičan, dostala zadanie problém „vyriešiť". Vrazili im do rúk hotové materiály, nakázali im vypucovať topánky a zuby a poslali ich podať novinárom  vyhlásenie, že SMER je večný ...

A chlapci šli.

Priam tragikomická bola ich včerajšia tlačovka, na počas ktorej stáli ako z filmu Blbý a blbší a ani nevedeli, že v ten istý deň ako oni dvaja začali zachraňovať svet, Vláda SR schválila strategický materiál „Koncepcia ochrany spotrebiteľa na finančnom trhu". Pravá ruka nevie, čo robí ľavá (plne sa stotožňujem s názorom novinára, ktorý to v tomto duchu okomentoval).

To svedčí o SMER-e ale aj o tom, že sa im to vymyká z rúk. Sú v strese a robia chyby.

Materiálu z dielne Ministerstva financií SR, ktorý má akú-takú cenu sa budem venovať samostatne a najmä v rozprave parlamentu. Nateraz len poviem, že má jeden základný nedostatok, a to „dodaciu lehotu". Keď si objednáte v lodeniciach výrobu námornej lode, môžete počítať s dodacou lehotou, ktorá sa ráta na roky.

Vysvetlite mi však niekto, prečo príprava niektorých dôležitých zákonov má dodaciu lehotu dva roky? Respektíve, termín do 1/1/2016?! Prijať niektoré zákony na ochranu pred úžerníkmi je potrebné prijať okamžite a nemôžeme čakať na obdobie tesne pred voľbami v roku 2016! Iba ak by niekto cynicky kalkuloval s tým, že to potom ľuďom môže „predávať" ako boj za ich sociálne istoty.

Verím, že opozícia SMER  ešte „dokope" k tomu, aby vládna strana skrátila dodacie lehoty, keď sme ich už „dokopali" k tomu, že vôbec začal.

A k návrhom smeráckej omladiny: SMER zrušil vyhlášku vlády o maximálnej RPMN prijatím Zákona o spotrebiteľských úveroch, ktorý administroval J.Burian (bývalý spolumajiteľ fy. Ex-Credit spolu so spoločnosťou Pohotovosť), lebo to úžerníkom a niektorým smerákom vyhovovalo a profitovali z toho. /Ešte o tom bude reč, či sa to niekomu páči alebo nie./

V súčasnosti si uvedomujú, že opätovným zavedením vyhlášky o maximálnej RPMN, ktorá je ozaj rýchlym a účinným riešením vlastne priznajú chybu, tak vybrali dvoch iniciatívnych zo svojej omladiny, ktorí budú s totálne plechovým ksichtom vyhlasovať, že idú bojovať, namiesto toho, že idú naprávať chyby spôsobené SMER-om a aj preto RPMN v návrhu už nenazývajú RPMN, ale nejakou maximálnou odplatou.

Aby to tak nekričalo.

SMER nezačal boj s úžerou, lebo chcel. Začal preto, lebo už musí. Spoločenský tlak je enormný, opozícia vykazuje znaky, že je schopná sa kvôli tejto problematike aj zjednotiť, európska komisia rovnako tlačí. SMER zistil, že je zle a snaží sa z toho vykorčuľovať.

Ľudí zaujíma viac bolesť vlastného zuba ako hladomor v Sudáne. SMER to vie. Smer vie, že informácia o predraženej diaľnici nemá až taký vplyv na ich voliča, lebo si také peniaze v zásade ani nevie predstaviť. No informácia, že tragédia v rodine, ktorá bola spôsobená nebankovkou a má priamy súvis s niektorými členmi SMER-u, už aj voliča SMER-u pekne rozladí.

Treba ľuďom povedať pravdu.

Urobím, čo sa bude dať. Odporúčam ľuďom sledovať záznamy z parlamentu. Dozvedia sa veľa vecí. Veľa informácií, ktoré sa určite v Pravde nedočítajú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?