Ako udržiavajú P.Paška a R.Kaliňák krehkú rovnováhu?

Autor: Alojz Hlina | 15.1.2014 o 12:16 | (upravené 17.1.2014 o 15:53) Karma článku: 21,30 | Prečítané:  15919x

Napoleon povedal, že každý vojak má v batohu maršálsku palicu. My na Slovensku môžeme parafrázovať, že každý podpredseda má v skrini oblek predsedu. Na decembrovú schôdzu prišiel R.Kaliňák v slušivom sivom obleku a ani P.Paška sa nenechal zahanbiť.

Mal nový oblek s takým zvláštnym modrým odtieňom. Obidva modely boli na stredoeurópske pomery v premiérskej kvalite. Zdá sa, že nepochádzali z outletu vo Voderadoch, ale zase treba povedať, že ani z dielne Brooks Brothers.

Zatiaľ to vyzerá na R.Kaliňáka, ktorý vytiahne zo skrine premiérsky oblek. Kým to však bude, krehučký zmier sa vyľaďuje na miligramy vplyvu. Krásne to dokumentuje rozdelenie vplyvu cez predkladané návrhy zákonov z dielne SMER-u prostredníctvom ich poslancov.

Ak niečo predloží poslanec SMER-u, má sa za to, že to bude schválené a ostatní poslaneckí kolegovia vládnej strany sa o svojom súhlasnom hlasovaní dozvedia spravidla tesne pred hlasovaním. No a na to, aby sa politické body pripisovali obom skupinám, slúži dvojica Martvoň - Brixi.

Poslanec Brixi zastupuje skupinu P.Pašku. Aj preto, že spĺňa kvalifikačný predpoklad na zastupovanie a to ten, že je Košičan.  Poslanec Brixi má v sebe aspoň akú takú morálnu brzdu, ktorú ukázal vtedy, keď jeho poslanecký kolega Martvoň bez kúska hanby v pléne parlamentu klamal, koľko desiatok hodín strávili predkladatelia (Martvoň, Brixi) prípravou zákona. To už bolo veľa aj pre Brixiho a prevracal očami tak, že sa to nedalo nevšimnúť.

Kaliňákovi sa však čudujem. Určite má na viac ako na to, aby mu podrž tašku robil hlbinný skialpinista, správca blogerskej siete, pojedač hamburgerov.

R. Kaliňák a A.Martvoň si asi porozumeli, keď mali spoločnú kanceláriu na Univerzite Komenského. Vysokoškolský pedagóg A. Martvoň, ctiaci si akademické slobody  pravdepodobne vybavil vtedy opozičnému kolegovi R. Kaliňákovi to, aby sa mohol hrať na agenta 007. (R.Kaliňák učil na UK výberový predmet : Základy policajnej správy a spravodajských služieb).

Šlo vskutku o výhodnú win-win spoluprácu. R. Kaliňák sa mohol po univerzite prechádzať v jeho obľúbených slnečných okuliaroch a A. Martvoň si zase na dvere svojej kancelárie mohol dopísať, že v nej sedí spolu s R. Kaliňákom. Zlé jazyky hovoria, že Martvoň vtedy žiaril tak, že UK sa mohla odpojiť od ZSE. Martvoň by celú univerzitu vysvietil sám.

Tento krehučký zmier a vyvažovanie začína sem-tam škrípať, čoho sme boli svedkom pri ukážkovo „profesionálnom"  odkomunikovaní spoločnej legislatívnej iniciatívy.  Ak som po prezentácii agendy o nebankových spoločnostiach napísal blog, že tam dvojica Martvoň-Brixi stáli ako vo filme Blbý a blbší, tak pri prezentácii zmeny pravidiel pre bytové spoločenstvá už nenachádzam slov. Nastupuje už len žiaľ a smútok, že holubári z okresných organizácií zablúdili do parlamentu.

Tento zvukový záznam odporúčam vypočuť  si, aby sme vedeli, s kým máme tú česť. /zdroj RTVS- Rádiožurnál/

Uvidíme, čo bude, keď to prestane fungovať. Uvidíme, koho podrž taška pôjde do outletu nakúpiť odžmolkovač a bude čistiť premiérsky oblek.

Doplnené v piatok 17.1.2014

Frontálny útok na slovenskú legislatívu v podaní dua Martvoň -Brixi pokračuje, preto je potrebné blog zaktualizovať.

Duo Matvoň-Brixi okrem činnosti, ktorej som sa venoval v blogu Blbý a blbší, ako aj v tomto texte, v ktorom je spomenutý iný, nimi prezentovaný geniálny synchrón, sa blyslo aj ďaľším návrhom, ktorý je hodný ich kvalít.

Do tretice všetko najlepšie. V legislatívnom počine roka (a to je len január) - dvojica navrhuje, urobiť z obchodu požičovne./citujem článok denníka Sme/

Po prečítaní diskusie pod týmto článkom by v SMER-e už týmto dvom géniom mali dovoliť predložiť iba ak návrh na to, aké pesničky budú poslanci SMER-u spievať v poslaneckom klube, keď si budú počas predĺžených rokovaní schôdze krátiť čakanie na hlasovanie.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: O Ficovom hlase sme viedli polemiky

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.

DOMOV

Zo Smeru odišiel celý regionálny klub, nechce povedať prečo

Sarosta obce Rišňovce sa sťažuje na ignoráciu zo strany vedenia Smeru.


Už ste čítali?