Poslal peniaze nebankovej spoločnosti J. Počiatek?

Autor: Alojz Hlina | 21.1.2014 o 8:51 | (upravené 21.1.2014 o 9:08) Karma článku: 24,06 | Prečítané:  10835x

Vo februári to bude v parlamente zaujímavé, SMER ide konečne „riešiť" nebankovky. Uvidíme,  kto všetko bude behať po parlamente okrem J. Buriana. Pri tejto príležitosti sa budem pýtať/ interpelovať /na tieto skutočnosti:

Väčšinovým spolumajiteľom jednej z najväčších nebankových spoločností na Slovensku - spoločnosti Pohotovosť je firma Luka and Bramer Group.  Spoločnosť Pohotovosť je zase spolumajiteľom firmy Ex Credit. Vo firme Ex Credit bol spolumajiteľom J.Burian a v tom istom čase bol aj poslancom za SMER, ba dokonca zároveň  predsedom Výboru pre financie a menu SR.

Mimochodom to, že J.Burian  v tom čase spolumajiteľ nebankovej spoločnosti  bol predsedom Výboru pre rozpočet a menu, je absurdné. A to, že J.Burian v súčasnosti pôsobí ako štátny tajomník na Ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny SR je s ohľadom na okolnosti ešte o niečo absurdnejšia nominácia.

Firma Luka and Bramer Group si ako vlastník  Športky uplatňovala pohľadávku voči štátnemu Tiposu v miliardových sumách. Za zaujímavých okolností bola následne táto pohľadávka prevedená na spoločnosť Lemikon.

A tu, predpokladám, že si viacerí spomenú. Spoločnosť Lemikon dostala od vtedajšieho ministra J.Počiatka cca 14 miliónov EUR (420 000 000 SKK).

Pomohol vtedy minister financií J.Počiatek zabezpečiť finančné zdroje pre rozbiehajúci sa klondike nebankových spoločností  z verejných zdrojov

V zásade existujú dve možnosti:

1)      Firma Luka and Bramer Group mala mimoriadne dobré politické krytie celej transakcie a tým pádom bonitnú pohľadávku. Štátny Tipos dokonca súhlasil s vyplatením 60 mil. Eur/ 1800 000 000 Sk/. Z dôvodu, aby sa vyhli prípadným politickým dôsledkom skutočne predali svoju pohľadávku Lemikonu ako mimoriadnu bonitnú pohľadávku. Výnos z predaja investovala napríklad do spoločnosti Pohotovosť.

2)      Peniaze z verejných zdrojov sa z politických dôvodov len „prehnali" cez Cyprus prostredníctvom spoločnosti Lemikon a vrátili sa tam, kam boli určené, teda do firmy Luka and Bramer Group. A opäť skončili v Pohotovosti.

Je vysoký predpoklad, že sa ľudia, ktorí ešte nemajú namiesto mozgovej kôry v hlave volebný leták SMER-u,  postupne dozvedia krutú pravdu o našej politike.

Budem sa v parlamente pýtať a analyzovať aj nasledovné skutočnosti:

-   Vytvoril SMER legislatívne prostredie na to, aby úžerníci pôsobili tak ako pôsobia a ešte aj úžerníkom poslal počiatočný kapitál (peniaze z verejných zdrojov), aby mali čo požičiavať?

Aj o tom sa bude hovoriť v parlamente. Odporúčam sledovať priebeh alebo záznamy z rokovania NR SR.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Fico chce opäť bojovať s korupciou, založí nový úrad

Fico zvažuje aj prijatie nového ústavného zákona o preukazovaní pôvodu majetku


Už ste čítali?