Keď sa zákony menia kvôli spoločnej lyžovačke ministrov SMER-u

Autor: Alojz Hlina | 26.1.2014 o 10:45 | Karma článku: 16,48 | Prečítané:  2636x

  Niekedy som na pochybách, či má vôbec zmysel drať jazyk v parlamente. Nik Vaše námietky a argumenty nepočúva a už vôbec nehrozí, že by sa nimi niekto zaoberal. Mohol som si jazyk zodrať pri Zákone o lesoch. Koho zo SMER-u som stretol, každého som presviedčal a snažil sa mi vysvetliť, že zákon je zlý.  

Pomohol až článok v Novom čase. Naozaj, až keď sa téme začal venovať Nový čas, predseda vlády R.Fico osobne zastavil úplne chorý návrh zákona.

Mediálna stratégia SMER-u v zásade funguje tak, že pokiaľ správa neodznela v televíznom spravodajstve Markízy alebo ju neuverejnil Nový čas, má sa za to, že sa udalosť nestala. V niektorých novinách by o Zákone o lesoch mohli písať denne aj doteraz a zákon by aj tak už platil ...

Ak Zákon o lesoch spracoval do tej geniálnej formy ktokoľvek, urobil to zle. Ale aspoň vieme z návrhu identifikovať pohnútky, záujmy.

Pri návrhu novely Zákona č. 321/2002 Zb. zákonov o ozbrojených silách som v rozpakoch. Zjednodušene vysvetlím: Zákon sa mení v troch paragrafoch. Z toho jeden je úplne nepodstatný, jeden má plus-mínus nejaký zmysel, no a tá posledná zmena paragrafu?

Posúďte sami:

Ministerstvo obrany navrhuje zmeniť okruh osôb, ktoré môžu dať príkaz na zastrelenie lietadla. Doteraz to boli ministri v nasledovnom poradí: minister obrany, minister vnútra, minister spravodlivosti, minister dopravy. Zmena bude v tom, že sa za týchto ministrov do zákona doplní: alebo iný člen Vlády SR. To znamená, že u nás bude môcť dať zostreliť lietadlo aj minister školstva alebo minister kultúry.

Neviem, v ktorých krajinách ešte môže dať zostreliť lietadlo minister školstva, Nevylučujem, že také sú, i keď to pôsobí naozaj trošku zvláštne. Nechápem však dôvod, prečo je potrebné rozširovať okruh osôb? Existujúci štyria ministri predstavujú štatisticky vysoký predpoklad, že jeden z nich bude môcť dať príkaz na zostrelenie. Ak MO pristupuje k rozširovaniu okruhu osôb, vidím tam zatiaľ tieto dve možnosti:

1/Niektorý z existujúcich ministrov odpadne už len pri tom, keď mu berú krv alebo niektorému z nich viera zakazuje zobrať zbraň, pri niektorých z nich je predpoklad, že ak by si narušiteľ takticky na krídla lietadla nalepil logo niektorej z našich finančných skupín, tak by ministri narušiteľa nielen že nechali prípadný teroristický útok narušiteľa dokonať, ale ešte by aj odletel naspäť domov ... Absurdné, ale teoreticky možné. Nakoniec sa môže ukázať, že najväčší tvrďas vo vláde je minister školstva.

2/ Druhou, pravdepodobnejšou variantou je, že ministri sú dobrí kamaráti a chcú si ísť zalyžovať spolu na Dolomity alebo si niekam zaplávať k moru. Teraz sa to nedá, vždy tu musí aspoň jeden z nich zostať.

Možno existuje aj tretia možnosť, rád sa ju dozviem z úst kompetentných.

Nemyslím si, že by sa mali zákony meniť kvôli spoločnej lyžovačke

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?