Košičania, budete svietiť ako baterky?

Autor: Alojz Hlina | 7.2.2014 o 12:09 | (upravené 7.2.2014 o 12:20) Karma článku: 15,59 | Prečítané:  2368x

Košičania, musím Vás varovať. Vyzerá to zle. Urán v Jahodnej je veľké pokušenie a keďže SMER „počúva" na šušťanie peňazí, ste v ohrození. V košickom uráne šuštia peniaze až tak, že je to počuť do parlamentu.

Niekedy sa žartom medzi drevármi hovorievalo, že dub z Ukrajiny je preto taký lacný, že ho Nemci nechcú, lebo „svieti" od Černobyľu.

Poviem Vám však, čo je pravdy na tom, že urán v Jahodnej je veľkým lákadlom pre SMER.

-Minister hospodárstva SR T.Malatinský nominovaný SMER-om podpísal Memorandum o porozumení s ťažiarmi, ktorého text je v priloženom linku.

V zásade sa v Memorande hovorí o tom, že ťažiari vypracujú štúdiu o tom, že ťažba má zmysel a dopad na životné prostredie bude minimálny. Na základe tejto štúdie ministerstvo zabezpečí, aby ťažbe nestálo nič v ceste.

To je zjednodušený preklad základných ustanovení. Takú hlúposť môže podpísať iba banánový štát alebo štát severokórejského razenia.

-Minister životného prostredia SR P. Žiga predĺžil povolenie na prieskum  uránového ložiska pre ťažiarov v januári tohto roku. Pre hlupáčikov, za ktorých nás považuje, to odargumentoval, že v zásade povolenie predĺžiť musel, inak by nám hrozila arbitráž. Ťažiari sa vyhrážali nášmu štátu, že nás budú žalovať, lebo údajne už do vrtov investovali 20 miliónov EUR. Minister im teda podpísal, že ešte cca dva roky ďalej môžu vŕtať.

Ak sa nebude ťažiť v Jahodnej ako unissimo klamú predstavitelia SMER-u, tak minister životného prostredia podpísal ťažiarom vlastne to, že ešte ďalšie dva roky môžu vŕtať a míňať peniaze tam, kde sa ťažiť nebude :)

Podpísal povolenie, že ešte dva roky môžu míňať ďalšie peniaze, o ktoré sa sa neskôr budú prieť a nášmu štátu vyhrážať, že nás budú žalovať. Ak doteraz preinvestovali údajných 20 miliónov EUR, tak o dva roky to bude aká suma?

Vidíte tam logiku? Pomôžte mi to prosím niekto vysvetliť. Ja tomu nerozumiem.

Košičania! Držím Vám palce. Nedajte sa! Ak sa o ukrajinskom dube hovorí, že svieti, nedovoľte, aby sa o Košičanoch hovorilo, že „svietia".

Hrá sa s nami a najmä s Košičanmi škaredá a nebezpečná hra.

Košičania do dnešného dňa máte už dva podpisy ministrov za SMER, ktoré podpisujú Váš svietiaci osud.

jjjjj.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?