Keď „hrdinovia“ z Nitry a policajti bijú poslanca

Autor: Alojz Hlina | 19.2.2014 o 9:57 | (upravené 19.2.2014 o 19:18) Karma článku: 15,84 | Prečítané:  2749x

Nitrianski rytieri spod Zoboru známi z „hrdinskej" bitky, počas ktorej ubránili Walhalu pred Amazónkou, sa blysli aj inými hrdinskými počinmi. V zásade tí istí ľudia sa chvália na sociálnych sieťach, ako dali úder poslancovi počas ich pochodu v Bratislave /onedlho máme ročné výročie/.

Zaujímavé na celom prípade je to, že v ten istý deň a počas tej istej akcie ma na jednom mieste bili do tváre obuškami a päsťami policajti a zároveň aj nitrianski hrdinovia. Vyšetrovaním sa však zistilo, že priestupok som spáchal ja. Bola mi vymeraná pokuta. Policajti vo svojej výpovedi uviedli, že sa stotožnili s výpoveďou ich nadriadeného, ktorú ešte len urobí . :)

Inšpekcia neskôr zistila, že použitie úderov obuškom a päsťou do tváre zo strany policajtov voči mojej osobe bolo primerané. Hrdinskí bojovníci z Nitry sa následne verejne na sociálnych sieťach chvália, že mi dali úder a ... nič.

V tejto krajine? Nič.

A koľko ľudí si doma ešte povedalo: „...A dobre mu tak. Mali mu naložiť aj viac..."

V Číne, ak Vám niekto podá vizitku, je výrazom úcty k človeku, že sa aspoň tvárite, že si ju pozeráte. Ak si ju len tak bez povšimnutia vložíte do vrecka, Vášho partnera sa to hlboko dotkne. Ukazoval som nášmu ministrovi vnútra fotografiu, ktorou sa nitrianski rytieri chvália na FB, ako mi dali úder. Minister ju položil na stôl a nevenoval jej žiadnu pozornosť.

Ak by mi niekto, koho poznám dlhé roky, ukazoval fotografiu, na ktorej ho niekto udiera, prejavil by som určitú mieru empatie, porozumenia. Už len z princípu.

Myslím si, že je nedôstojné, aby podpredsedu Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR, opozičného poslanca bili policajti a zároveň aj nitrianski „hrdinovia" v rovnakom čase a mieste. Je to viac, ako na zamyslenie, keď to ministrovi vnútra nevadí.

Nepôsobí to dobre, uvedomujem si to.

Preto, tak ako sa hovorí, múdrejší ustúpi. Vzdávam sa funkcie podpredsedu Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR. Myslím, že aj do budúcna bude pre verejnosť lepšie stráviteľné, ak by ma opäť minister R.Kaliňák nechal zbiť a policajtom by ma pridŕžali príslušníci pochodov, že by bol bitý len radový člen ich výboru pre obranu a bezpečnosť, a nie rovno podpredseda.

Platí rovnako pre nitrianskych „hrdinov". Nebudem im pomáhať. Pre nich ma totiž väčšiu politickú cenu beztrestne vraziť podpredsedovi Výboru pre obranu a bezpečnosť NR SR ako iba radovému poslancovi.

nitra.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?