Komu slúži nitrianska polícia?

Autor: Alojz Hlina | 26.2.2014 o 11:04 | (upravené 26.2.2014 o 12:26) Karma článku: 16,09 | Prečítané:  1663x

Mojim dcéram som pripravil krásne jarné prázdniny :). Naplánoval som týždennú road movie-trip po Slovensku. Budeme zbierať podpisy a dievčatá spoznajú slovenské mestá, ale aj niekoľko dedín popri ozaj náročnej práci ako je zbieranie podpisov. Medzitým spoznajú, ako sa kde žije a zistia, že život nie je „sbíraní borúvek".

Začali sme včera v Nitre. Nebola by to Nitra, keby neprekvapila. Rozložili sme si malý petičný stolík na chodníku a začali sme zbierať podpisy.  Zdôrazňujem, na mestskom chodníku pred obchodným domom Mlyny. Netrvalo dlho a prišiel pracovník SBS z obchodného domu a začal vysvetľovať, že musíme odísť, lebo je to súkromný pozemok.

V našej krajine už predali všeličo a všelikomu, no pokiaľ viem, chodníky v mestách popri komunikáciách by zatiaľ ešte stále mali byť mestskými chodníkmi a tým pádom i verejným priestorom /na Slovensku je síce možné, že už sú i niektoré chodníky popri cestách v súkromných rukách, ale tento v Nitre bol určite mestský, čo nakoniec ani nikto následne nespochybňoval/.

Povedal som preto SBS-károvi, že mestský chodník je mestský chodník a tam byť môžeme, ale že budeme dávať pozor, aby sme z neho nezišli a nevstúpili na niekoho súkromný pozemok.  Mal som pocit, že takéto vzájomné dovysvetlenie bude úplne stačiť a dokazovanie si sily toho, kto je v Nitre pánom skončilo.

Neskončilo. Netrvalo dlho a do 15-tich minút dorazila polícia. Nie hocijaká polícia. Neprišli mestskí policajti. Neprišli poriadkoví policajti. Prišli príslušníci krajského útvaru a to príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Na stránke PMJ Nitra je uvedené, že PMJ zasahuje a citujem „po oznámení občana na číslo 158/112 vykonáva služobné zákroky proti páchateľom trestnej činnosti".

Vie mi niekto povedať, akou trestnou činnosťou je zbieranie podpisov?

Voľakto z obchodného domu volal niekomu známemu na políciu a ten ho upokojil: „OK, pošlem tam PMJ-čkárov a tí im poriadne vysvetlia a vykopú ich odtiaľ"? Možno môžeme hovoriť o šťastí, že na mňa a moje dve dcéry v puberte neboli poslaní elitní kukláči, ale úlohu nás spacifikovať dostal menej elitný útvar, ale dobre cvičení PMJ-čkári.

Ako to vlastne funguje v Nitre, keď na zbieračov podpisov pošlú vycvičenú pohotovostnú motorizovanú jednotku?

To potom na chlapcov z Walhaly pošlú teamy Sealu, Delta Force, resp. to najelitnejšie, čo na svete existuje? Alebo naopak. Na zbieračov podpisov nasadia PMJ, ale chlapcov z Walhaly budú riešiť výsluhoví dôchodcovia v zálohe?

Kto zaplatí výjazd policajtov? Kto zaplatí benzín do zbytočného výjazdu policajného auta? Nemali cvičení policajti v tom čase zasahovať niekde inde? Niekde, kde sa skutočne páchal trestný čin?

Mám za to, že v tomto prípade došlo k zneužitiu polície, zneužitiu útvaru, ktorý má zabraňovať trestnej činnosti a nie pomáhať niekomu, kto si potrebuje dokázať, že je v Nitre pánom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Miliardy ľudí čoskoro zažijú nevídanú klímu

Klimatická zmena prebieha nad zemou rýchlejšie ako nad oceánmi. Takmer polovica dnes žijúcich ľudí zažije podnebie aké nepoznáme

EKONOMIKA

Daniari pripravili na Remetu trestné oznámenie, na políciu neodišlo

Firma buduje tunel za 410 miliónov eur.

ŠPORT

Slovenka dvakrát zdolala olympijskú víťazku. Pár hodín po maturite

Podmaníková vraj favoritku rozplakala.


Už ste čítali?