Komu slúži nitrianska polícia?

Autor: Alojz Hlina | 26.2.2014 o 11:04 | (upravené 26.2.2014 o 12:26) Karma článku: 16,09 | Prečítané:  1681x

Mojim dcéram som pripravil krásne jarné prázdniny :). Naplánoval som týždennú road movie-trip po Slovensku. Budeme zbierať podpisy a dievčatá spoznajú slovenské mestá, ale aj niekoľko dedín popri ozaj náročnej práci ako je zbieranie podpisov. Medzitým spoznajú, ako sa kde žije a zistia, že život nie je „sbíraní borúvek".

Začali sme včera v Nitre. Nebola by to Nitra, keby neprekvapila. Rozložili sme si malý petičný stolík na chodníku a začali sme zbierať podpisy.  Zdôrazňujem, na mestskom chodníku pred obchodným domom Mlyny. Netrvalo dlho a prišiel pracovník SBS z obchodného domu a začal vysvetľovať, že musíme odísť, lebo je to súkromný pozemok.

V našej krajine už predali všeličo a všelikomu, no pokiaľ viem, chodníky v mestách popri komunikáciách by zatiaľ ešte stále mali byť mestskými chodníkmi a tým pádom i verejným priestorom /na Slovensku je síce možné, že už sú i niektoré chodníky popri cestách v súkromných rukách, ale tento v Nitre bol určite mestský, čo nakoniec ani nikto následne nespochybňoval/.

Povedal som preto SBS-károvi, že mestský chodník je mestský chodník a tam byť môžeme, ale že budeme dávať pozor, aby sme z neho nezišli a nevstúpili na niekoho súkromný pozemok.  Mal som pocit, že takéto vzájomné dovysvetlenie bude úplne stačiť a dokazovanie si sily toho, kto je v Nitre pánom skončilo.

Neskončilo. Netrvalo dlho a do 15-tich minút dorazila polícia. Nie hocijaká polícia. Neprišli mestskí policajti. Neprišli poriadkoví policajti. Prišli príslušníci krajského útvaru a to príslušníci pohotovostnej motorizovanej jednotky.

Na stránke PMJ Nitra je uvedené, že PMJ zasahuje a citujem „po oznámení občana na číslo 158/112 vykonáva služobné zákroky proti páchateľom trestnej činnosti".

Vie mi niekto povedať, akou trestnou činnosťou je zbieranie podpisov?

Voľakto z obchodného domu volal niekomu známemu na políciu a ten ho upokojil: „OK, pošlem tam PMJ-čkárov a tí im poriadne vysvetlia a vykopú ich odtiaľ"? Možno môžeme hovoriť o šťastí, že na mňa a moje dve dcéry v puberte neboli poslaní elitní kukláči, ale úlohu nás spacifikovať dostal menej elitný útvar, ale dobre cvičení PMJ-čkári.

Ako to vlastne funguje v Nitre, keď na zbieračov podpisov pošlú vycvičenú pohotovostnú motorizovanú jednotku?

To potom na chlapcov z Walhaly pošlú teamy Sealu, Delta Force, resp. to najelitnejšie, čo na svete existuje? Alebo naopak. Na zbieračov podpisov nasadia PMJ, ale chlapcov z Walhaly budú riešiť výsluhoví dôchodcovia v zálohe?

Kto zaplatí výjazd policajtov? Kto zaplatí benzín do zbytočného výjazdu policajného auta? Nemali cvičení policajti v tom čase zasahovať niekde inde? Niekde, kde sa skutočne páchal trestný čin?

Mám za to, že v tomto prípade došlo k zneužitiu polície, zneužitiu útvaru, ktorý má zabraňovať trestnej činnosti a nie pomáhať niekomu, kto si potrebuje dokázať, že je v Nitre pánom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?