J&T, starajte sa o kamzíky a nevydierajte!

Autor: Alojz Hlina | 18.7.2014 o 9:50 | Karma článku: 15,75 | Prečítané:  5700x

S nemým úžasom som čítal titulnú stranu v Hospodárskych novinách zo dňa 17/7/2014. Nejaký pán R.Weck (nárazník TMR- J&T) sa v článku vyhrážal ľuďom tejto krajiny, že ide porušovať zákony našej krajiny a poškodzovať naše životné prostredie. Stratégiou je asi navodiť atmosféru, že lepšie bude vyjsť chlapcom z J&T v ústrety a zameniť im pozemky, lebo ak nie, budú stavať. Čo na tom, že v našej krajine ešte platia aké také zákony a príroda je chránená napriek tomu, že ministrom životného prostredia je obchodník s drevom. 

Nikdy nebudem súhlasiť s tým, aby štát predal južnú stranu Chopku a časť Vysokých Tatier, lebo je to absolútne nelogické!

Interpeloval som ešte v roku 2013 ministra s otázkou, ako je to vlastne s navrhovanou zámenou pozemkov. Z odpovede som sa dozvedel, že štát za užívanie štátnych pozemkov dostáva ( na južnej strane Chopku 77 hektárov a na strane Tatranskej Lomnice 71 hektárov) približne 420 000 EUR ročne a navyše 3% z tržieb zo strediska Chopok – juh.

Aká by bola logika, že by štát stratil kontrolu nad časťou nášho národného bohatstva, stratil by malý, ale aký taký príjem ročne a zamenil by štátne, mimoriadne cenné pozemky za bezcenné pozemky v Medzeve a za špekulatívne nadobudnuté pozemky pri Slavkovskom štíte?

Chlapci pozemky pod Slavkovským štítom nezdedili po prarodičoch, ale nadobudli ich zo zámerom špekulovať. Vedeli, do čoho idú. Keď nadobúdali tieto pozemky, boli chránené. Nachádzali sa vo Vysokých Tatrách. Nikto ich neuviedol do omylu, že si kúpili stavebné pozemky, ktoré sa až po odkúpení stali chránenými. Keď vedeli, do čoho idú, prečo teraz vydierajú? Nech sa starajú o kamzíky, plesnivec alpínsky a tešia sa, že vlastnia kus krásnej prírody! Stavať sa tam nebude. Nie sme v Turkmenistane. Zatiaľ ...

Štát nemá najmenší dôvod zamieňať pozemky. Verím, že to pochopia aj v SMER-e a apelujem aj na našich obchodníkov v opozícii, že nech nič chlapcom z J&T nesľubujú, ak by sa zmenili vládne pomery. Ak predáme Chopok a časť Vysokých Tatier chlapcom z J&T, tak sa za pár rokov nebudem môcť čudovať požiadavke predať Kriváň alebo Gerlachovský štít.

A chlapcom z J&T  treba jasne odkázať: Nevydierajte! Šúchajte nohami pod stolom, tešte sa, že ste od ľudí tejto krajiny dostali fantastické podmienky na podnikanie.

Vážte si to a starajte sa o kamzíky!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?