Dobrý deň, pán Procházka

Autor: Alojz Hlina | 18.7.2014 o 14:46 | Karma článku: 12,42 | Prečítané:  4619x

Prajem pekný letný deň. Píšem Vám touto formou, nakoľko tých možností stretnúť sa s Vami je teraz veľmi málo, obzvlášť po tom, čo ste odišli z parlamentu. A nakoľko ste aj Vy urobili určité konštatovanie verejne, len v rovnakom režime pokračujem.

V zásade sa dá povedať, že som sa pri komentovaní Vás alebo Vášho projektu vždy držal, ako sa hovorí, „vzadu“. I keď priznávam, niekedy ma jazyk poriadne svrbel.

Použijem výraz p. Kažimíra – kalibrujem sa. Áno, je to správny výraz. Kalibrujem sa a po kalibrácii sa uvidí ...

Proces mojej kalibrácie ovplyvňuje nasledovná skutočnosť:

Prečítal som si Váš rozhovor v najnovšom čísle týždenníka Plus7dní. Nekomentujem ho a ani nebudem. Jediné, na čo sa Vás chcem opýtať, je jedno Vaše vyjadrenie týkajúce sa planktónu. Citujem: „Smeru je lepšie, keď má na druhej strane planktón...“ Z textu sa dá usúdiť a redakcia tak aj uchopila podtitul k Vášmu rozhovoru, že o zvyšku pravice hovoríte ako o planktóne.  Moja otázka znie, či aj ja podľa Vášho názoru predstavujem planktón.

Potrebujem to vedieť kvôli  ďalšiemu procesu mojej kalibrácie.

Priznávam, nie vždy rozumiem tej „americkej“ ambicióznosti, ktorou oplývajú, zdá sa, všetci právnici, ktorí istý čas študovali na nejakej prestížnej americkej škole. Sedeli sme chvíľu vedľa seba v parlamentnej lavici. Po ľavej ruke Daniel Lipšic – právnik s elitným vzdelaním a ambíciami, po pravej ruke Vy – elitné vzdelanie plus ambície. Sedel som tam medzi Vami s mojim poľnohospodárskym vzdelaním. Neviem, čo učia v Amerike, ale dovoľte mi uviesť, že nás, ktorí sme študovali na poľnohospodárskej škole v Liptovskom Mikuláši staručký učiteľ na rastlinnej výrobe učil, ako zožať čo najviac obilia na hektár. No nespomínam si, že by zdôrazňoval to, že najskôr treba zasiať. Považoval za samozrejmé, že chápeme  to, že ak chceš žať, musíš najprv siať. A my sme tomu rozumeli.

Ozaj mi však pre túto chvíľu stačí vedieť, či som planktón.

Ďakujem za odpoveď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Haščák sa Gorily nezbavil, dnes už to potvrdzuje aj NAKA

Bolo by skôr prekvapivé, ak by Božie mlyny nezachytili Pentu.


Už ste čítali?