Chorý návrh zákona o národnej bezpečnosti

Autor: Alojz Hlina | 21.8.2014 o 10:23 | (upravené 21.8.2014 o 12:25) Karma článku: 6,33 | Prečítané:  1441x

Rozumiem tomu. Mal by som byť k návrhom opozičných kolegov zmierlivý a radšej si hryznúť do jazyka ako ich komentovať. Ozaj tomu rozumiem. Ale keď už máte rozhryznutý jazyk z toho, ako si doň hryziete a predstavíte si, ako niektoré stupídne návrhy dolejú vodu na mlyn SMER-u, poviete si, že odtiaľ - potiaľ.

A nakoľko ako opozícia nemáme jednotné velenie, ktoré by dokázalo kontraproduktívne návrhy zastaviť, ostáva mi len od niektorých z nich sa jasne dištancovať.

Trhalo to so mnou pri návrhu topiaceho sa kolegu, ktorému pasažieri z lode, z ktorej sám odišiel, odhlasovali, že mu záchranné koleso nehodia a z lode, z ktorej ho zhodili alebo spadol (?) mu hovoria: Drž sa nad vodou! V roku 2016 Ti koleso hodíme... No všetci vedia, že nehodia. Ako zúfalý akt topiaci sa kolega aspoň navrhne zákon, že topiť sa je krásne.

Vydržíte to. Nekomentujete. Máte pochopenie, lebo v zásade je to fajn chalan. Len mal ostať v bazéne a nie ísť plávať na more.

Pri niečom však už nevydržíte. Na to, aby sa to dalo pochopiť, je potrebné si predstaviť nasledovnú situáciu:

Kolega J.Mikloško ohlási tlačovku, na ktorej novinárom oznámi: V poriadku, celé je to ináč. Mýlil som sa. Doba sa zmenila, predkladám Zákon o eutanázii, manželstve homosexuálov a návrh, aby kňazom bol udeľovaný štátny súhlas komisiou na čele s pani Závackou alebo Pietrovou.

O dve hodiny neskôr sa koná ďalšia tlačovka pána M.Poliačika, ktorý oznámi novinárom, že sa zmieril s Bohom, pochopil, že viera je dar a po skončení jeho misie v parlamente prispeje B.Škripekovi na autobus, polepí ho nálepkami Ježiš Ťa miluje a budú spolu chodiť po celom Slovensku.

Asi by to prekvapilo, však?

Zaujímavé je, že  bývalí členovia strany, ktorá programovo tvrdila, že štát by nemal vlastniť nič, lebo je najhorším vlastníkom, ktorá programovo predávala všetko, čo sa dalo predať i čo sa nedalo predať,  najlepšie cez FNM sídliaci na Vazovovej, na tlačovej besede „o národnej bezpečnosti“  urobili salto mortale, no táto ich hodnotová vývrtka nikoho neprekvapila.

Neexistuje deštruktívnejší inštrument trhu ako možnosť určiť mocou úradnou komu predať a komu nie. A to už nehovorím o tom, že ambíciou je určovať to súkromnému vlastníkovi. Člen strany, v ktorej voľný trh bol absolútnou hodnotou by mal radšej hodiť ručník do ringu ako ísť bojovať za takýto zásah do voľného trhu.

Áno, štát má mať nad niečím kontrolu. Aspoň nad niečím. No žiaľ, naše energetické podniky to už nie sú, lebo štát nad nimi stratil kontrolu práve za vlády, keď sa pán Beblavý a pani Žitňanská svojim dielom na vláde podieľali.  Predkladať v súčasnosti návrh zákona o národnej bezpečnosti je smiešne. Návrh koncipovaný tak, ako bol predstavený na tlačovke, je priam poškodzujúci našu krajinu. Ak má nejaká  transakcia prebehnúť, tak prebehne, i keby mal pán Beblavý tlačovku non-stop. Jediné, čo by sa týmto dosiahlo, že prebehne v inej krajine a tak, že z toho nebudú mať naši občania ani na slaný rožok.

Lebo tak, ako naši chlapci oligarchovia obľubujú všelijaké ostrovy a raje, tak aj Rusi a Číňania, či neviem kvôli komu ešte pán Beblavý nemôže spávať,  si založia spoločnosť aj v krištáľovo čistom Dánsku,  ak by náhodou chceli u nás investovať a „ štátnicky“ návrh zákona v parlamente prešiel.

Áno. Treba chrániť našu národnú bezpečnosť, ale tadiaľto cesta nevedie.

A ešte: ono my ten SMER raz porazíme /niektorí/, ale takto určite nie. Určite ho predkladaním takýchto názorových ekvilibristík neporazíme.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?