Keď naši politici zhovadia ešte aj polievanie vodou

Autor: Alojz Hlina | 31.8.2014 o 19:03 | (upravené 31.8.2014 o 23:25) Karma článku: 11,15 | Prečítané:  3192x

Výzva Ice Bucket Challenge je geniálna, tvorivá. A preto je úspešná. Zmyslom je finančne podporiť chorých, ktorí trpia ťažkou chorobou a nie sa len samoúčelne polievať ľadovou vodou – ľadovou preto, aby si človek vedel predstaviť, aké je to byť paralyzovaný v pohybe.

O tom je tá výzva.

Veľké mená, ktoré sa do výzvy zapojili, to pochopili. Niektoré osobnosti a ich videá mali noblesu a silu. Ako sa však výzva priblížila ku nám, moja obava, že to môže dopadnúť i úboho, sa žiaľ naplnila.

Naši športovci to ešte ustáli. Z politikov to ešte s akou takou noblesou ustáli dvaja-traja, no z niektorých našich politikov, ktorí sa „zapojili do výzvy“ je mi zle.  Už pri prvých videách poslancov som mal chuť to komentovať, ale prekonal som sa. Po linku na video, ktorý mi prišiel dnes, nech mi je odpustené, sa už ovládnuť neviem.

 Niektorí sa len tak bezducho obliali, lebo tušili, že by to médiá mohli zachytiť. Nebudem konkrétny. Niektoré videá boli na hrane úbohosti, niektoré už za hranou. Žiaľ, niektorí poslanci to vlastne ani nepochopili, resp. pochopili to tak, že sa treba obliať vedrom s vodou pred kamerou a poslať to do novín. Keď sa následne Nový Čas niektorých pýtal, či prispeli postihnutým touto chorobou, tak sa jeden z nich vyjadril, že tým, pre ktorých bola akcia vytvorená nedal, ale on podporuje športovcov. Ďalšieho Nový Čas načapal a ten priznal, že nedal, no rozmýšľa, že prispeje...  Bože, aké úbohé!

 Iní poslanci informovali, že prispejú 100 EUR. Ó, aké šľachetné!

Niektorí politici dokonca vyhnali časť svojho úradu pred budovu, aby sa pozerali na „zapojenie do výzvy“. Škoda, že ten istý župan – politik nepočúval, keď jeho úrad organizácia muskulárnych dystrofikov prosila o zľavu na užívanie telocvične, v ktorej každý rok organizovali turnaj v hre Boccia. A už vôbec sa nik z úradu župana nemal k tomu, keď ich prosili, či by sa jeden záchod na tejto škole spadajúcej pod ich kraj nedal prerobiť tak, aby ho mohli používať hendikepovaní počas turnajov. Pravdou je, že v tom čase „nesvietili kamery“.

Celý tento vývoj výzvy na Slovensku zavŕšilo toto video. Ozaj si ho pozrite. Pri tomto vidou treba povedať dve správy – jednu dobrú a jednu zlú.

Začnem tou zlou: človek na videu je poslanec nášho parlamentu a zároveň učí novú generáciu budúcich právnikov na Univerzite Komenského.

Dobrá správa je, že na natočenie tohto debilného príspevku sa nenašiel nik, kto by mu bol ochotný pri tom asistovať a natáčal sa musel sám.

Muskulárna dystrofia nie je chrípka, z ktorej sa želá skoré uzdravenie tak, ako to vo videu želá poslanec  NR SR. Aspoň to si už mohol naštudovať. Takú mieru bezcitného cynizmu môže prejaviť len človek, ktorý sa chodil napchávať hamburgermi do Mc Donaldu cez celú Bratislavu len preto, aby pokoril ženu. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?