Smrdia Smeru ľudia alebo cibuľa?

Autor: Alojz Hlina | 1.9.2014 o 20:02 | Karma článku: 18,27 | Prečítané:  2406x

Minulý rok počas Dňa otvorených dverí v NR SR v klube OĽaNO hostili návštevníkov chlebom s cibuľou. Tú cibuľu bolo cítiť až na chodbu. Niektorí poslanci, vedel by som aj menovať a prevažná časť bola zo Smeru, sa neskôr sťažovali, že z ľudí bolo pri rozhovoroch cítiť cibuľu.

Áno, je pravdou, že cibuľu riadne cítiť. Áno, je pravdou, že ak Vám nejaký pán z malej dedinky, ktorý pricestoval z malej dedinky hneď za skorého rána a chce Vám vysvetliť za pár minút svoju životnú traumu a predtým si dal chlieb s cibuľou, lebo po dlhej ceste autobusom vyhladol, tak je tú cibuľu cítiť.

Ale zrušiť kvôli tomu Deň otvorených dverí?

Politik by mal vydržať viac ako len cibuľový zápach. Čo ak bude doba vyžadovať od politikov niekedy nejakú obetu, nedajbože hrdinstvo? Kde budú vtedy naši politici? Budú zalezení ako vši pod chrastou. Hrdinstva sa nedočkáte, obety tiež žiadnej. Oni totiž to naši politici nešli do politiky priniesť svoju energiu, čas, svoje vedomosti a znalosti, obetu a už vôbec nie svoje peniaze. Veľa našich politikov šlo do politiky z ďaleko pragmatickejších dôvodov.

 Ak poslancovi smrdí cibuľa z úst občana, tak si mal vybrať inú dráhu a zvoliť si inú „rehoľu“, v ktorej netreba počúvať ľudí. Mohol by jednoducho zavrieť dvere a hotovo.

V politike by sa to nemalo. Nemôžete zavrieť dvere. Nemôžete to urobiť v slušných krajinách. Na Slovensku si to dovolili. SMER to urobil – arogantne zatvoril pred ľuďmi dvere parlamentu.

SMER úplne trápne a chrapúnsky zavrel dvere parlamentu, úplne ho uzavrel a zamkol. Ľudia, ktorí dnes prišli pred parlament, museli stáť vonku v daždi. SMER do parlamentu nepustil Horehroncov, ktorí prišli zaspievať, ľudí s pracovitými rukami, ľudí, ktorí týmito rukami vybudovali parlament.

SMER to dnes prehnal.

SMER-u neprekáža len cibuľový zápach, smrdia im aj ľudia. Začínajú sa totiž príliš pýtať. SMER sa bojí ľudí. Okrem toho, kaviároví socialisti sú zvyknutí na vône z luxusných reštaurácií a nie sú ochotní vdychovať závany cibule.

Kaviároví socialisti s najväčšími vilami na hradnom kopci v Bratislave.

Kaviároví socialisti s najdrahšími hodinkami na rukách.

Kaviároví socialisti z podnikateľskej lobby, kde milión EUR nie je peniaz, nebudú predsa počúvať nejakého dedka z malej dedinky, ktorému z úst razí cibuľa. Dedka, ktorý im chce rozprávať, ako mu zničili život úžerníci. Tí úžerníci, ktorí sú členmi SMER-u a SMER ich vytrvalo chráni.

Preto zavreli parlament. A hotovo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA PETRA TKAČENKA

Tri mýty o brexite

Briti už si hrozienka vyberať nebudú.


Už ste čítali?